Teröristlerin finans kaynağına ağır darbe vuruldu

Jandarma Genel Komutanlığı, terör örgütlerinin finans kaynağını kurutmak için yılın ilk 6 ayında yaptığı operasyonlarda, 9 ton 42 kilogram esrar, 32 milyon 513 bin 793 kök Hint keneviri ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Teröristlerin finans kaynağına ağır darbe vuruldu
Teröristlerin finans kaynağına ağır darbe vuruldu
GİRİŞ 11.07.2020 16:18 GÜNCELLEME 11.07.2020 16:18

Jandarma Genel Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, ülke genelinde PKK'lı teröristlerin tamamen etkisiz hale getirilmesine yönelik operasyonların yanı sıra örgütün en önemli finans kaynağı uyuşturucuyla mücadele de kararlılıkla sürüyor.

Bu kapsamda, PKK/KCK'nın yılbaşında itibaren özellikle Diyarbakır ve Bingöl'de uyuşturucu ticaretinden sağladığı geliri engellemek amacıyla narko-terör operasyonlarına ağırlık verildi.

2 terörist etkisiz hale getirildi, 5 şüpheli yakalandı

Jandarma Genel Komutanlığınca bu yılın ilk 6 ayında icra edilen narko-terör operasyonlarında, kenevir ekili alanların güvenliğini sağlayan teröristlerden biri sağ, biri ölü olarak etkisiz hale getirildi. Ayrıca narko-terör suçlarına karıştığı tespit edilen 5 şüpheli gözaltına alındı.

Milyonlarca Hint keneviri ve tonlarca esrar ele geçirildi

Operasyonlarda, 9 ton 42 kilogram esrar, 370 kilogram skunk, 32 milyon 513 bin 793 kök Hint keneviri, 13 el yapımı patlayıcı, 6 el bombası, 4 piyade tüfeği ve buna ait 269 fişek, 3 tabanca, 73 uçaksavar mühimmatı, 2 havan mühimmatı, bir telsiz, 80 tüp ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi, 54 sığınak imha edildi.

Ele geçirilen Hint kenevirlerinin imhasıyla 748 ton toz esrar elde edilmesinin önüne geçildi.

Öte yandan, Jandarma Genel Komutanlığı, narko-terör operasyonlarından görüntüleri de paylaştı.

ETİKETLER
darbe
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Hintli kadınların yaptığı pes dedirtti! Bütün eyalet karantinada
Suudi Arabistan'dan son dakika hac açıklaması