PKK'nın üstlendiği 214 olay hiç olmadı!

PKK'nın bu yıl üstlendiği 420 olayın 214'ünün hiç gerçekleşmediği, 181 vakanın ise doğal afet veya insan ihmali sonucu olduğu belirlendi.

PKK'nın üstlendiği 214 olay hiç olmadı!
PKK'nın üstlendiği 214 olay hiç olmadı!
GİRİŞ 13.07.2020 06:35 GÜNCELLEME 13.07.2020 09:09
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Terör örgütü PKK/KCK ile mücadele kapsamında "Savunma değil, taarruz" stratejisi örgütün bütün planlarını altüst etti. Olay merkezli operasyon anlayışından “kesintisiz operasyon”a geçiş ile birlikte etkisiz hâle gelen terörist sayısında rakamlar eskiye göre 5-10'a çarpıldı. Hâl böyle olunca hemen her gün farklı sınır karakollarımızdan teröristlerin teslim haberleri de artmaya başladı. Güvenlik güçlerinin etkinliğinin daha da artması terörist unsurlarının yurt içi ve yurt dışı bağlantısının kesilmesini sağladı. 

ZAYIFLIĞI PERDELİYOR

PKK'yı son zamanlarda zayıflığını perdelemek için orman yakma, araç/fabrika kundaklama gibi eylemlerle çok sık duyuyoruz... Bu eylemlerin yaşanmasının hemen ardından PKK'nın yayın organları olayların örgüte bağlı paravan yapılanmalar tarafından yapıldığını açıklıyor. Güvenlik kaynaklarından edindiğimiz bilgiye göre aslında bunun da bir strateji olduğu ve arkasında yatan gerçekliğin farklı olduğu açıklandı.

420 OLAY NEREDE?

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre, yılın ilk 7 ayında hain PKK, 420 araç/fabrika kundaklama gibi benzeri olayları üstlendi. Yapılan araştırmalarda söz konusu üstlenmelerden sadece 17 vakanın örgüt tarafından gerçekleştirildiği tespit edildi. Üstlenilen 214 olay hiç yaşanmadı, 181 hadisenin ise doğal afet olduğu ve örgütsel bağlantısının bulunmadığı belirlendi. 8 vaka ise araştırılıyor. Eylemlere karışan 26 kişi gözaltına alındı. PKK'nın son çırpınışlarını gösteren bu tabloda kadro sıkıntısı yaşayan örgüt yeni katılımlar için her yolu deniyor.

Karadeniz'e  sızma engellendi 

‘Karadeniz Açılım Grubu’ teröristlerinin tamamının etkisiz hâle getirilmesinin ardından PKK, bölgeye yeniden sızmaya çalışıyor. Karadeniz'e sızmaları için gönderilen 2 PKK'lı terörist sıkışınca teslim oldu.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • sırdar 4 hafta önce Şikayet Et
  ALLAH akıl fikir versin 3 kişi ile karadenize sızsan ne olur ne kadar tutunursun bir yerde yaşam şansın olması için halkın kendinden olması gerekli kaç gün kalıcan aç susuz bunların kaldığı yerde köpek bağlasan durmaz olan kandırılan insanlara ana babalarına oluyor
  Cevapla
 • X-FİLES 4 hafta önce Şikayet Et
  Haklısın dostum. Hangi kafa ile dağdalar belli değil. Amaç ne belli değil. ABD çok seviyor ise alsın ülkesinde baksın bunlara. Her şey ortada ama görmek lazım.
  Cevapla
 • Fehmi 4 hafta önce Şikayet Et
  Çöküş değil yanı başımızda 50 bin kişilik terör devleti kuruluyor. Teröristler orada.
  Cevapla
 • Hamdi 4 hafta önce Şikayet Et
  Kurulmak istenen elli bin kişilik terör devletini yok etmeliyiz İnşallah.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: 10 Ağustos koronavirüs tablosu! Vaka, ölü sayısı ve son durum açıklandı
Eski ahır muhteşem bir eve nasıl dönüşür? İşte adım adım o anlar...