15 Temmuz şehit ve gazi yakınları TBMM'de

15 Temmuz gazileri ve şehit yakınları, Meclis Başkanı Şentop'un davetlisi olarak TBMM'deki anma törenine katıldı. Gazi ve şehit yakınları, Meclis'teki şehitler anıtına karanfil bıraktı. Meclis'teki anma törenine CHP dışındaki tüm partiler katıldı. CHP ise 15 Temmuz gazilerinin çağrılmadığını iddia ederek törene katılmayacağını açıklamıştı.

15 Temmuz şehit ve gazi yakınları TBMM'de
15 Temmuz şehit ve gazi yakınları TBMM'de
GİRİŞ 15.07.2020 19:16 GÜNCELLEME 15.07.2020 21:17
Bu Habere 107 Yorum Yapılmış

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop'un davetlisi olarak TBMM'deki 15 Temmuz törenine gelen şehit, gazi ve yakınları Şentop'la görüştü. Gazi ve şehit yakınları TBMM'deki şehitler anıtını ziyaret ederek anıta karanfil bıraktı. 

Gazi Meclis'te olmaktan dolayı memnuniyetlerini dile getiren şehit ve gazi yakınları yaptıkları açıklamada şunları söyledi: 

"Bugün burada hem sevinç hem de hüznü beraber yaşıyoruz. Allah bir daha bu millete böyle bir ihanet yaşatmasın. Sayın TBMM Başkanı Mustafa Şentop'a da davetleri için teşekkür ediyoruz."

TOPLANTIYA SADECE CHP KATILMADI

TBMM'deki 15 Temmuz anma törenine AK Parti, MHP, HDP ve İYİ Parti'den isimler katıldı. 

'GAZİLER GELMEYECEK' YALANI

CHP, Meclis'teki 15 Temmuz anma törenine katılmıyor. Partinin grup başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç'un imzasını taşıyan açıklamada, törene katılmama gerekçesi olarak, 15 Temmuz gazilerinin Meclis'e davet edilmediği iddiası gösterilmişti. 

 

 

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 107
 • mert 7 ay önce Şikayet Et
  Gelmeye yüzleri var mı ki gelebilsinler?
  Cevapla
 • efe 7 ay önce Şikayet Et
  chp olmuş fetönun savunucusu. yazık
  Cevapla
 • C.Türk 7 ay önce Şikayet Et
  Kılıçdaroğlu Mitinglerde ,Toplantılarda Destek için Fetöcülerin İsimlerini Chp,lilere Tek Tek Okutturduğunu Türk Milleti 100 Yılda geçse unutmayacak!
  Cevapla
 • corumlu19 7 ay önce Şikayet Et
  iyi de kardeşim adamlar kendilerince kendi şehitlerini gazilerini kendilerince gördükleri teröristlerin başlarını davet etmediyseniz katılmamışlardır...
  Cevapla
 • Vatandaş 7 ay önce Şikayet Et
  Törene katılma izini çıkmamıştır. Öyle ya, kontrollü darbe söylemini ortaya atan ve darbe girişimine tiyatro diyen bu kişi değil mi? Tabii ki bir bahane ile törene katılmayacaktır. Zaten kahvesini yudumlayarak darbe girişimini televizyondan izleyenden ne beklenir?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Foreign Policy: Arapların devri kapandı! Geleceği İran, Türkiye ve İsrail belirleyecek
Bu acının tarifi yok! Türkiye helikopter kazası şehitlerini uğurluyor