Uzun yola çıkacaklar dikkat! Emniyet'ten kritik uyarı

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı, sürücülerin trafik kaidelerine riayet etmeleri için bir taraftan denetimleri artırırken, bir yandan da sanal alemden araç kullananlara ikazda bulunuyor.

Uzun yola çıkacaklar dikkat! Emniyet'ten kritik uyarı
Uzun yola çıkacaklar dikkat! Emniyet'ten kritik uyarı
GİRİŞ 16.07.2020 09:37 GÜNCELLEME 16.07.2020 10:40
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Hem havaların ısınması, hem de pandemi döneminden sonra başlayan normalleşme ile birlikte vatandaşları memleketlerine gitme telaşı sardı. Uzun yola çıkacak araç sürücülerini sosyal medya hesaplarından uyaran Trafik Hizmetleri Başkanlığı, "Okulların tatile girmesiyle, şehirler arası yollarda yoğunluk başlıyor. Uzun yola çıkacak olan sürücüler muhakkak iki saatte bir en az 10 dakika mola vererek dikkatlerini toplamalı. Engelleri birlikte aşalım. Emniyet kemerimizi bağlayalım. Unutmayın bu yolda hep birlikteyiz" ikazında bulundu.

Uykusuz yola çıkılmamasının önemine işaret edilen açıklamada, "Uzun yolculuklarda iki saatte bir verilen mola arasında hafif egzersizler yapılması gerektiğini bir kez daha tekrarlamak isteriz. Sıcaklıklar sebebiyle direksiyon başında uyuklamaların doğurabileceğini unutmamak gerekir. Bilhassa tatil beldelerindeki hissedilir sıcaklıkların yer yer kırk derecenin üzerine çıkması vatandaşlara zorluklar yaşatabilir. Bu konuda tedbirlerin önceden alınması, uykusuz yola çıkılmaması, uzun yolculuklarda 2 saatte bir mutlaka mola verilmesi gerekir" denildi.

ETİKETLER
uyarı
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • recep 3 hafta önce Şikayet Et
    bir yandan da sanal alemden araç kullananlara ikazda bulunuyor. nasıl?
    Cevapla
  • ABC 3 hafta önce Şikayet Et
    Özel araç içinde maske zorunluluğu olmamalı!!! asıl tehlikeli ve mantıksız olanı bu !!
    Cevapla
DİĞER HABERLER
AK Parti’den manipülatif anketlere yanıt!
Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi belli oldu