Bilal Erdoğan açıkladı: Gelecek yıl İznik'te yapılacak

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Erdoğan, "Dünya Göçebe Oyunları gelecek yıl İznik'te yapılacak. İznik'in tanıtımı için çok güzel olacak" dedi.

Bilal Erdoğan açıkladı: Gelecek yıl İznik'te yapılacak
Bilal Erdoğan açıkladı: Gelecek yıl İznik'te yapılacak
GİRİŞ 26.07.2020 10:27 GÜNCELLEME 26.07.2020 11:02
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

 

Dünyanın enteresan bir döneminde yaşıyoruz. Bu küresel salgından dolayı aylarca havalimanlarında in cin top oynadı, insanların seyahatleri aksadı, uzaktan eğitimler yapılmaya başlandı. Dünya ekonomisi 1929 krizinden bu yana yaşadığı en büyük şok yaşadı. Diğer krizlere de benzemeyen bir kriz çünkü çok farklı nedeni.

Öncelikle bu hastalık nedeniyle kaybettiğimiz uzaktan yakından tanıdıklarımız var, hala hasta olan tanıdıklarımız var Allah hepsine şifa versin.  Ülkemiz, bütün sağlık çalışanlarımız çok büyük imtihan verdi. Onlar olmasaydı başaramazdık. Bütün emeği geçenlere teşekkür etmek istiyorum.  

Türkiye iyi bir imtihan verdi. Kendi vatandaşlarınızın dışında bir de 100'ün üzerinde ülkeye yardım etmek büyük bir başarıdır.

ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ

2015'te kurulan bir kuruluş. Göçebe Oyunları'nın ilki Kırgızistan'da düzenlendi. Dünya Göçebe Oyunları gelecek yıl İznik'te yapılacak. İznik'in tanıtımı için çok güzel olacak. İznik tanınmış olacak. İznik muhtemelen en güzel bayramlıklarını giyip hazırlanacak.

Bir yandan İtalya tecrübesini de edinince oradaki yaşam ülkeme daha da bağlanmama neden oldu. Bu ülkeye değer veren bir ailede yetiştiğim için de olabilir. 14 yıl yurt dışında geçirdim. Mesela ben ABD'ye ilk gittiğim zamanlarda Türk Öğrenci Derneği yönetimine girdim. Kendi dilimize özen gösteririm. İlim ve bilim insanlığın ortak malıdır. Yurt dışında kendi kültürümüzle ilgili çalıştım.

Birçok kültür batı medeniyetine asimile oldu. Bir kültür üstüncü yaklaşımla yaklaştığı zaman o zaman toplumlarda tansiyon yükseliyor. Daha gergin bir ilişki olmuş oluyor. Karşılıklı saygı temelinde ilişki kuramamış oluyorsunuz. Düşünün ki AB yıllarca Türkiye'ye üstten baktı. Ne yazık ki birçok aydın da bunu savundu.

Batı medeniyeti İslam'dan aldıklarını geliştirdi, geriden gelerek öne geçti. 

Bugünün yüksek teknolojisi neyse biz de onu alacağız ve ileri gideceğiz. Aşı niye Türkiye'de çıkmasın? Yolun başındayız. Bu konuda girişim ortamının güçlü kalması çok önemli. 

Milletçe buna inanacağız. Çin ve Japonya öyle yaptı. Ne üretirim, ne satarım onlara kafa yoruyorlar.

'Kendini daha iyi tanıtman lazım, insanlar seni yanlış tanıyorlar' dediklerinde o işe ben girişemedim. Gençler yetişsin kültürünü sevsin. Dünyanın bütün kültürleri kendi kültürlerine değer versin. Çok zamanımı çok fazla insanı maalesef gönül sermayesini akıtmadığı tabiri caizse işler bunlar. Ben de bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Cumhurbaşkanı'nın oğlu olmak, böyle bir ailenin oğlu olmak gibi bir zorlukları var.

Atık üretmeyen bir hayat tarzına geçilmeli. Şimdi hijyen kaygıları ön plana çıktı tabii ama normalde çevre için ambalajlı değil de açık ürünler almalı.

KAYNAK: CNN TÜRK
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • türkmen 1 yıl önce Şikayet Et
    Kültürümüze dinimize türklüğümüze dört elle sarılmamız lazım. Batılılar teknolojide ileride olmalarını kullanıyor kilise sanki kilise sayesinde batı bu teknolojik seviyeye ulaşmış algısı oluşturmayı kendini üstün din batılılar kendilerini üstün ırk gibi sunmaya başka milletleri dinleri cahil kişiler üzerinden baskı altına almaya çalışıyor. Halbuki batı ilimle bilimle islam sayesinde tanıştı. Endülüs yıkıldığında buradan yayılan kitaplar ve haçlı seferlerinde anadoluda türklerden öğrendikleri bir kaç gezginin Türk Babür imparatorluğundan öğrendikleri ile batı bilimle matematikle rakamlarla onluk sistemle tanıştı.
    Cevapla
  • Türkiye 1 yıl önce Şikayet Et
    Aynen hatta müslümanları katledip yaktıkları binlerce kitaplardan dolayı bazıları sitem ediyor o kitaplardaki elde edilebilecek teknolojik kayıplardan dolayı bunlar bu kadar çelişkili zihniyet kendi aralarında bile ihtilafa düşen kişilik bölünmesi olan müslüman din Türk düşmanı yobazlar.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Metin Gürcan istihbaratçıdan para aldığını biliyormuş! Şoke eden S-400 detayı
1 Aralık 2021 gazete manşetleri