Ömer Çelik: Cumhuriyetimiz ilelebet gözbebeğimizdir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Türkiye'nin siyasal rejimiyle ilgili siyasal kamplaşma üretmek yanlıştır. Cumhuriyetimiz tüm nitelikleriyle gözbebeğimizdir. Dünden beri sosyal medyada siyasal rejimimizle ilgili ortaya çıkan sağlıksız tartışma ve kamplaşma, Türkiye'nin gündemi değildir" dedi.

Ömer Çelik: Cumhuriyetimiz ilelebet gözbebeğimizdir
Ömer Çelik: Cumhuriyetimiz ilelebet gözbebeğimizdir
GİRİŞ 27.07.2020 09:21 GÜNCELLEME 27.07.2020 14:48
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devleti olduğunu bildirdi. Bu nitelikleriyle Cumhuriyetin herkesin ortak çatısı olduğunu kaydeden Çelik, "Ülkemizin siyasal rejimi büyük sosyal ve siyasal tecrübelerden geçmiş ve geleceğe yürümektedir. Türkiye’nin siyasal rejimiyle ilgili siyasal kamplaşma üretmek yanlıştır. Cumhuriyetimiz tüm nitelikleriyle gözbebeğimizdir. Dünden beri sosyal medyada siyasal rejimimizle ilgili ortaya çıkan sağlıksız tartışma ve kamplaşma, Türkiye’nin gündemi değildir" ifadelerini kullandı.

'ATATÜRK'Ü RAHMETLE VE SAYGIYLA YAD EDİYORUZ'

Türkiye Cumhuriyeti'nin güçlü ve büyük bir devlet olduğunu vurgulayan Çelik, şunları kaydetti: "Tüm dünyada 'bilhassa kimsesizlerin kimsesidir' sorumluluğumuz ahlaki ve siyasidir. Siyasal temeli olmayan kamplaşmalar yerine ortak ideallerimizle geleceğe yürümeliyiz. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Milletimizin duası ve desteğiyle, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz ve insanlık için erişilmez denilen hedeflere yürüyoruz. Cumhuriyetimiz parlamaya devam edecektir. Milletimizin tüm fertleri bu gelecekte pay sahibidir. Kurtuluş Savaşı’mızın başkomutanı, devletimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşı kahramanlarını rahmetle ve saygıyla yad ediyoruz. Tarihten bugüne kesintisiz bir halka olarak devam eden mücadele azmimizi daha da kuvvetli kılıyoruz. Cumhuriyetimiz, milletimizin asırlara dayanan büyük devlet geleneğinin birikimi ve billurlaşmış halidir. Mensubu olmakla şeref duyduğumuz milletimiz, insanlık ailesinin seçkin ve saygın mensubudur. Buna layık olmak hepimizin borcu ve kaderidir. Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır. Cumhurbaşkanımızın dirayetli yönetimiyle milletimizin özlemlerine sağlam adımlarla ulaşacağız. Duamız milletimizledir. Gayretimiz biricik ülkemiz içindir. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti."

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  islam dini de zaten Cumhuriyetin anasıdır
  Cevapla
 • Vatan 1 ay önce Şikayet Et
  Nereye kadar laiklik .Müslüman ülkede salyangoz satanlara prim vermeyin.Müslümanlar olarak korkmayın sesimiz çıksın artık. Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği gibi Atatürk ilah değildir eleştirilebilir.
  Cevapla
 • Mizah 1 ay önce Şikayet Et
  Cumhuriyet ile ilgili bir sorunumuz yok. Padişahta istemiyoruz bu kesin. Ama gerisini epey tartışmamız lazım. Kaç asır daha yalanlar koruma kanunu ile korunabilir ki. Bir gün gerçekler mutlaka ortaya çıkar. Kemalistler fazla asılmasın ip kopar düşerler.
  Cevapla
 • Samii 1 ay önce Şikayet Et
  Chp yönetimi tc ve atatürk düşmanıdır. Fetö nasıl islam maskesini taktıysa chp de aynı şekilde atatürk maskesi takıyor.
  Cevapla
 • C.Türk 1 ay önce Şikayet Et
  Kılıçdaroğlu Son Kurultayda Demokrasi adı altında Dostlarımız dediği hdpkk ile ittifakını ilan etti! Savcılar uyuyor! Chp,ye Oy veren Halk uyuyor!
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Koronavirüs çıktı, AB Liderler Zirvesi ertelendi
İşte Altındaki düşüşün sebebi! Altın yeni fırsat verecek