Eren Bülbül'ün annesinden İmamoğlu'na tepki: Bu zamana kadar neredeydiniz?

Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında, 11 Ağustos 2017'de PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar edip, güvenlik güçlerine yer gösterirken açılan ateşle şehit olan Eren Bülbül'ün (15), annesi Ayşe Bülbül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun oğlunun mezarını ziyareti ile ilgili olarak "Şimdiye kadar neden gelmediniz?" dedi.

GİRİŞ 01.08.2020 16:21 GÜNCELLEME 01.08.2020 16:21
Bu Habere 250 Yorum Yapılmış

Kurban Bayramı'nı geçirmek için memleketi Trabzon’a gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçen perşembe günü şehit Eren Bülbül'ün kabrini ziyaret etti. Bülbül ailesinden kimsenin bulunmadığı ziyarette CHP’liler, dua ederek mezardan ayrıldı. Aileye önceden bilgi verildiği ancak ailenin karşı çıkmadıkları ziyarete katılmama kararı aldığı öğrenildi.

Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül, oğlunun mezarını ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na tepki gösterdi. Eren’in 3 yıl önce şehit olduğunu anlatan Ayşe Bülbül, "3 yıldır niye beni arayıp sormadı ? Ben hiç kimseyi dışlamam. Kimseyi suçlamam. Yalnız benim burukluğum, Kemal Kılıçdaroğlu’nun hanımı ve Ekrem İmamoğlu’nun hanımı; Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etmesi çok koydu. Benim Eren’imi kim şehit etti ? 40 yıldır yaşadığım kapının önünde Eren’imi şehit verdim. Eren’imi kim şehit etti ? PKK şehit etti. Eren’imi şehit eden PKK’nın başını ziyaret edenin keyfi mi geldi? Benim Eren’im akşama kadar bir tabak yemeğe çalışırdı. O yavrunun günahı neydi? Benim yavrum neden şehit oldu ? Demek ki bu kişilerin benim yavrumun bir parça ekmeği bulup yememesi onların keyfini mi getirdi?" dedi.

 

 'ŞİMDİYE KADAR NEREDEYDİNİZ?'

Ayşe Bülbül, İmamoğlu ile görüşseydi kendisine soruları olacağını belirterek, "Soracaktım ki ona benim yavrumun, 15 yaşındaki bir çocuğun şehit olması size hiç mi üzüntü vermedi ? Bakacaktım ne diyecekti. Yanında oturup soracaktım ona. Şu yavruya buraya gelip bakınca, senin duygun nedir ? Onun şimdiye kadar gelmemesinin nedenini soracaktım. Şimdiye kadar neden gelmediniz ? Benim tek üzüntüm keşke Selahattin Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etmeseydiniz. Bana deseler ki ziyaret et, ben bir ana olarak gidemem. Onu cezaevinde ziyaret etmeyin bana karşı. Geleceklerini bilgi verdiler bana ama ben gelmedim. Üç yıl oldu, o zaman başkan değildi ama bir vatandaştı, gelip benim duygularımı alıp, acıma ortak olabilirdi. Ben yolları, kapıları bekleyen bir anayım" diye konuştu.  Eren’siz 5'inci bayramı yaşadığını anlatan Bülbül, "Kapılarda bekliyorum. Eren sağ olsaydı da bugün yaşasaydı. Kurban kesmeseydik milletin kapılarında et isteyip, yiyecekti benim yavrum. Eren’siz geçen beş bayram çok buruk geçiyor" dedi.

 

 

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 250
 • Ercan 1 hafta önce Şikayet Et
  Ekrem ak patili işçileri çıkarıp chpli yeni işçiler atamasıyla uğraşıyor adamın vaktimi oldu gelsin
  Cevapla
 • Cengiz küçük 1 hafta önce Şikayet Et
  Ben trabzoluyum samimi bulmuyorum samimi olsaydı pkk lıların liderini demirtaşı ziyaret edmezdi diyarbakırda pkk lılar yerine evlatı için nöbet tutan o anne ve babaları ziyaret ederdi. Cirkin bir davranış...
  Cevapla
 • tosun 1 hafta önce Şikayet Et
  şimdiye kadar nerdemiydiler senin çocuğunu vuranları savunmak la kollamak la meclise sokmak la legalleştirmek le meşgüldüler
  Cevapla
 • Kayı 1 hafta önce Şikayet Et
  Ben olsaydım Eren Bülbül'ün mezarını ziyaret etmesine kullanmasına izin vermezdim.
  Cevapla
 • mardini 1 hafta önce Şikayet Et
  imamoğlu sahici olsaydı PKKya lojistik sağlayan belediyelere kayyum atandığında PKK terö örgütüne destek için diyarbakıra gitmişti. çocuklaırnı PKK ya kaptıran anneleri bırakınj ziyaret etmeyi linç etmeye bile kalkıştı zihniyetleri. jhala da öyledir. ş bi,r yandna PKK teöristlerien arka kapıdan destek çıkacaklar. bir yandan ön kapıdan reklam amavıyla güya şehit iziyaret etti. kirletişn mezarı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Beyaz Saray'da silah sesleri: Trump toplantıyı terk etti
Korkutan açıklama: Antikor işe yaramıyor!