Katile şehit deyip tehdit etti

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda kurmay albay rütbesinde bulunan Fatih Yarımbaş, mahkemedeki savunmasında çirkin bir üslupla tehditler savurdu. Ömer Halisdemir’in etkisiz hale getirdiği Semih Terzi’ye “şehit” diyen Yarımbaş, “Hesap sormak boynumun borcu olsun” dedi.

Katile şehit deyip tehdit etti
Katile şehit deyip tehdit etti
GİRİŞ 07.08.2020 06:31 GÜNCELLEME 07.08.2020 06:40
Bu Habere 163 Yorum Yapılmış

FETÖ’nün darbe girişimini yönettiği Akıncı Üssü’ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davada, esasa ilişkin savunmalar alınmaya devam ediliyor. Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsündeki salonda görülen davanın salı ve çarşamba günkü duruşmalarında, o dönem Özel Kuvvetler Komutanlığında (ÖKK) kurmay albay rütbesinde görev yapan Fatih Yarımbaş, esasa ilişkin savunma yaptı.

GÖREV BİLİNCİYLE YAPMIŞ

Darbe girişimi sırasında, dönemin Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı’yı derdest etmeye çalışan ekibin başında yer alan Yarımbaş, savunmasında skandal sözler sarf etti. Komuta kademesini hedef alan Yarımbaş, darbeye direnen vatandaşlara hakaret etti, öldürülen darbecileri savundu ve tehditler savurdu. 15 Temmuz’da yaptıklarını görev bilinciyle yerine getirdiğini ve amiri olmayan kimseden emir almadığını ileri süren Yarımbaş, Aksakallı’yı derdest etmeye çalıştığı yönündeki suçlamaları da inkar etti.

DARBEYE DİRENEN HALKI HEDEF ALDI

Darbeci Yarımbaş, darbeye direnen vatandaşları hedef aldı ve vatandaşların sokağa dökülmesini “provokasyon” olarak nitelendirdi. Halkın ve askerin karşı karşıya getirilmek istendiği senaryosunu yazan Yarımbaş, “O gecenin bilinmezliği ortamında halkımızın meydanlarda toplanmasını, demokrasi adına gösteri yapmasını gayet doğal karşılarım, garip olan sistemli bir şekilde halkın askerin üzerine itilmesidir” iddiasında bulundu.

DARBECİ TERZİ’Yİ “ŞEHİT” YAPTI

Sanık Yarımbaş, kendisi gibi darbeci olanları “vatan aşığı” ve “vatanın sadık evlatları” olarak tanımlaması da dikkat çekti. Yarımbaş, skandal savunmasında, darbe girişimi sırasında ÖKK’yı ele geçirmeye çalışan ancak şehit Ömer Halisdemir tarafından öldürülerek etkisiz hale getirilen Semih Terzi’yi de “şehit” yaptı. Ayrıca sanık Yarımbaş, Terzi’nin yanı sıra o gece öldürülen diğer darbeciler Mehmet Akkurt, Ercan Şen, Gökmen Ata ve Nedim Şahin’den de “şehit” diye bahsetti. Yarımbaş’ın 15 Temmuz şehitleri Ömer Halisdemir ve Bülent Aydın’ın isimlerini de sayması dikkat çekerken, “Hakkın katında gerçekten şehit olarak kaydedilen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum ve gerçek gazilerimizi saygıyla selamlıyorum” ifadesini kullandı.

Cuntacı generale övgüler

Sanık Yarımbaş, “şehit” dediği darbeci general Semih Terzi’ye adeta övgüler dizdi ve ardından tehditler savurdu. Yarımbaş’ın o skandal sözleri şöyle: “Nasıl unutabilirim sizi sayın komutanım, Semih Terzi paşam... Unutabilir miyim size bulaşan çukur ruhları? Unutabilir miyim kendi pisliklerini kapatmak için sana silah sıktıran katranlaşmış simaları. O simaları ortaya çıkarmak ve hesap sormak boynumun borcu olsun, yapamazsam bu can da bu bedende durmasın.”

Yenişafak

ETİKETLER
ömer halisdemir
YAZDIR
YORUMLAR 163
 • Ali 4 hafta önce Şikayet Et
  Yazık şu haini boyna konuşturuyorlar. kellesini alın gitsin.
  Cevapla
 • Hakikat vatanperver 4 hafta önce Şikayet Et
  Şu aklı b........na karışan,salyası akan pisliği konuşturmayın,nefes verip güzel yurdumuzu daha kirletmesin bu zelil, çukur virüs....
  Cevapla
 • Süleyman 4 hafta önce Şikayet Et
  Boynunun tek borcu gövdesinden ayrı olmasıdır.
  Cevapla
 • bayram Öztürk 4 hafta önce Şikayet Et
  boynuna ip gecirince hesabi verin
  Cevapla
 • adalet 4 hafta önce Şikayet Et
  leşleriniz hakkın şehitleri değil, cia in kafirleridir! sizden olsa olsa amerikanın, joe biden ın itleri ve şehitleri olur! Allah sana hidayet versin inşaallah. yok bu kafa gidersen seni unutmayacağım alçak. seni arayıp bulacağım .bu sözlerin hesabını ama şimdi ama 70 inde ama 80 inde insaallah soracağım. göreceksin.. ömer halisdemirleri göreceksin o zaman! ismini unutmayacağım.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Canan Kaftancıoğlu'ndan ikinci skandal 'Atatürk' paylaşımı
Trump kararını verdi! Terör örgütü olarak tanıyacak