Son dakika: Yıldırım-5 operasyonuna başladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu canlı yayında yaptığı son dakika açıklamasında , “Bugün yaklaşık bin 448 personelimiz Amanoslarda bu sabah itibariyle Yıldırım-5 operasyonuna başladı” dedi.

GİRİŞ 12.08.2020 10:40 GÜNCELLEME 12.08.2020 12:58
Bu Habere 62 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da "Afet Kriminal İnceleme Temel Eğitim Kursu Açılış Programı"nda " Bugün 1448 personelimiz Amanoslar'da Yıldırım-5 operasyonuna başladı." açıklamasını yaptı.

CEMİL BAYIK ÖLDÜRÜLDÜ MÜ?

Program çıkışı gazetecilerin sorularını cevaplandıran Bakan Soylu, "Cemil Bayık öldürüldü iddiası" için "Terörle mücadele operasyonlarımız devam etmektedir. Bütün dünyaya tavsiyemiz Türkiye'yi izlemeye devam etsinler." dedi.

VALE VE DEĞNEKÇİ DÜZENLEMESİ

 

 

Değnekçilerin, 5-10 TL alayım deyip, vatandaşlarımızı huzursuz eden anlayışı ortadan kaldıracağız. Vale meselesini de bir standarda bağlayacağız.

EGE'DE YUNAN TACİZİ

 

 

Sahil Güvenlik Komutanlığımıza gelen bir ihbar çerçevesinde Amerikan bayraklı bir tekneye zannediyorum 2,5 mil civarında Yunan karasularına girerek bizim sahil güvenliğimiz müdahale etti. İki tane yaralamanın olduğunu arkadaşlarımız söylediler. Gece vaktiydi, acil müdahale gerekiyordu. Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir.

Yunan tarafı sadece bu tip olayları ortaya koymuyor. Göçmen botlarını da acımasız şekilde batırmak suretiyle dünyada yeni bir süreci başlatmış oluyor. Benim şaşkınlığım insan hakları, göçmen hakları konusunda mangalda kül bırakmayan Avrupa'yadır. Bunun üzerini örtmek için de uyduruk bir teşkilat kurmuşlar. Yaptıkları insanlık dışı eylemleri örtmek için ortaya koydukları teşkilat. Bizim de ortak iş yapmamızı da istiyorlar. Yani cinayetlerine, kabahatlerine, insanları acımasızca katletmelerine bizi de ortak etmek istiyorlar.

İÇİŞLERİNDEN "YILDIRIM-5" AÇIKLAMASI

Yıldırım 5 operasyonuyla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan da şu açıklama yapıldı:

"Operasyonda; Adana Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 1.448 personel görev alıyor

Bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Adana Jandarma Bölge Komutanlığınca “YILDIRIM-5 AMANOSLAR” Operasyonu başlatılmıştır.

Bahse konu operasyonda Adana Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde; Hatay-Osmaniye ve Gaziantep İl Jandarma Komutanlıklarında görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), PÖH ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (1.448) personel [(97) operasyonel tim] görev almaktadır.Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Yıldırım 1-2-3-4 Operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam 15 terörist etkisiz hale getirilmiş, 30 mağara, sığınak ve depo imha edilmiş, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

YILDIRIM OPERASYONLARI, halkımızın desteği ile İNANÇLI ve KARARLI bir şekilde başarı ile devam etmektedir."

YORUMLAR 62
 • Hacı emminiz 1 ay önce Şikayet Et
  Dırnağınıza daş değmesin yiğitlerim
  Cevapla
 • Kayseri 1 ay önce Şikayet Et
  Keşke Ekonomi ile ilgili sayın bakanda sizin gibi başarılı olsaydı ,var ol Soylu
  Cevapla
 • Veli Kocabaş 1 ay önce Şikayet Et
  Tam bağımsızlık gücümüze ulaşıncaya kadar sabredeceğiz. Kemal dervişi getirsek yalan. Meseke ekonomi deil bütün mesele TC. kabuğunu kırmış olmasından kaynaklı menderesin maliye bakanını astılar. Özalın maliye bakanını öldürdüler ( adnan kahveci ) Tayyip Erdoğanın maliye bakanını yedirmeyiz...
  Cevapla
 • Amin 1 ay önce Şikayet Et
  Sen daha iyisini yaparsın kesin , ekonomiden anlasaydın onun işinin terörden bile daha büyük, zor bir mesele olduğunu bilirdin. Tüm bakanlarımız kendi alanlarında gayet başarılılar. Ikisini de çok seviyoruz, Allahtan yardımcıları olmasını diliyoruz. Senin gibi niyeti bozuklarin da (birini gömmek için diğerini kullananları) mustehakini bulmasını diliyorum.
  Cevapla
 • araba çekme 1 ay önce Şikayet Et
  degnekci muhakkak önlenmeli. bunun yoluda sağlam bir cezadan geciyor. bu aynı zamanda birçok vatandaşın saldırıya uğramasının, bıçaklanmasının da önüne geçecek. tabi bıçaklayanların ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı durumu ortadan kaldırılırsa. bir de araba çekme mevzu var. tümden kaldırılmalı. akan trafiğin içinde trafiği engelleyen hiçbir araın kaldırıldığını ben görmedim. hep bir kenara parketmiş arabalar çekiliyor. yaz cezasını geç, çekmek ne?
  Cevapla
 • maho 1 ay önce Şikayet Et
  Biri yolu gaspediyo öteki vatandaşı gaspediyo.
  Cevapla
 • Alp kartal 1 ay önce Şikayet Et
  Devletimizin her türlü terörle mücadelesinde yanındayız başka Türkiye yok hepsiyle mücadele edecek günümüzde kabiliyetimizde var Allah ın izniyle içerde hdp ye kim destek verip meclise taşıdıysa vebal onlarındır hala içimizde terör sevici onları dost ve kardeş olarak gören kirli bir zihniyet var mücadelemiz topyekün Türkiye düşmanlarıyla içeridede dışarıdada
  Cevapla
 • Baltacı dede 1 ay önce Şikayet Et
  Allah güç kuvvet versin ordumuza emniyet güclerimize jandarmamıza iç işleri bakanımıza savunma bakanımıza emegi gecen herkesden allah razı olsun chp deki dhkp li ler hdp pkk pyd ypg liler kahroluyordur ordu katliyam yapıyor kandilde gencleri öldürüyorlar diye cek kadar alcaklık yapıyorlar AŞ ortakları ip sp ne diyeceklerini bekliyoruz allah devletimize zaval vermesin icimizdeki vatan hayinleri kahrı perişan eylesin dış düşmanları ğörüyoruz ama içimizdeki münafıklarıda gün yüzüne cıkacak milletimizde onları bilecek inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İngiltere Başbakanı Johnson'dan korkutan koronavirüs açıklaması
1 Aralık itibarıyla istenmeyen mesajlar son bulacak