Erdoğan: 'Ankara kriterleri' der ve yolumuza devam ederiz

Erdoğan, Mamak'taki 75. Yıl Parkı'nda düzenlenen AK Parti 19. Kuruluş Yıl Dönümü kutlamasında yaptığı konuşmada, İstanbul Sözleşmesi tartışmalarına son noktayı koydu. Aileyi merkeze alan toplum dokusuyla uygun, özgün ve öncü metinler çıkarma potansiyeline sahip olduklarını belirten Erdoğan, 'Kopenhag kriterleri' diyeceğimize 'Ankara kriterleri' der ve yolumuza devam ederiz. '' dedi.

GİRİŞ 13.08.2020 21:51 GÜNCELLEME 13.08.2020 22:06
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Erdoğan, Mamak'taki 75. Yıl Parkı'nda düzenlenen AK Parti 19. Kuruluş Yıl Dönümü kutlamasında yaptığı konuşmada, kadına yönelik şiddet konusundaki hassasiyetlerinin, insana olan saygı ve sevgiden olduğu kadar aile kavramına yaklaşımlarından da kaynaklandığını ifade etti.'ÖNCÜ METİNLER POTANSİYELİNE SAHİBİZ'

 

Ne kadına şiddetle mücadelemizin zafiyete uğratılmasına ne de bir avuç marjinalin aile değerlerimizi zedelemesine izin veririz." diyen Erdoğan, Türkiye'nin bin yıllara dayanan medeniyet birikimiyle insanı ve insan onurunu yücelten, aileyi merkeze alan toplum dokusuyla uygun, özgün ve öncü metinler çıkarma potansiyeline sahip olduğunun altını çizdi.

'ANKARA KRİTERLERİ' DER YOLUMUZA DEVAM EDERİZ

Şimdiye kadar oluşan uluslararası külliyatından da istifade ederek tercüme metinler yerine artık kendi çerçevemizi kendimiz belirlememiz gerekiyor. Hani diyordum ya 'Kopenhag kriterleri' diyeceğimize 'Ankara kriterleri' der ve yolumuza devam ederiz. Enerjimizi ve vaktimizi heba eden son tartışmanın kasıtlı bir şekilde alevlendirildiğini, bazılarının da bilerek veya bilmeyerek bu ateşe odun taşıdığını düşünüyorum. Bu ateşi körükleyenler kadına şiddetle mücadeleden veya kadınların insan haklarını tesis etmekten bir adım olsun geri gideceğimizi sanıyorlarsa şimdiden bilsinler ki hüsrana uğrayacaklardır.

 

 

YORUMLAR 12
 • ... 3 yıl önce Şikayet Et
  MESELE ŞİDDET DEĞİL hÂlâ ANLAMADINMI...
  Cevapla
 • Nefer 3 yıl önce Şikayet Et
  Reis, bizim alimlerimiz yok mu? Milli,manevî , örflerimize uygun kriterler hazırlayalım. Gavurun ipiyle kuyuya inmeyelim. Bırakalım bu AB sevdasını...
  Cevapla
 • Mehmet63 3 yıl önce Şikayet Et
  Herkes elindeki yetkiyi kullanır.İdareci hüküm koyar.Vatandaşta sandıkta hükmünü verir.Yani etki tepki meselesi
  Cevapla
 • osmanoğlu2023 3 yıl önce Şikayet Et
  inșaAllah
  Cevapla
 • İnsanoğlu 3 yıl önce Şikayet Et
  Peygamber Efendimiz (s.a.s) Veda Hutbesi’nde şöyle buyurmuştur: “Size iki şey bırakıyorum, onlara sımsıkı sarıldığınız sürece yolunuzu asla şaşırmazsınız. Bunlar; Allah’ın kitabı ve Peygamberinin sünnetidir”
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail Cibaliya Mülteci Kampı'nda katliam yaptı: 100'den fazla şehit
Meclis Tiktok'a el koyuyor