Bir ilimizde daha alarm verildi! 15 günde harita kıpkırmızı oldu

Sağlık Bakanlığının ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasında Malatya’da ki korona virüs tablosu 15 günde yeşilden kırmızıya dönüştü.

Bir ilimizde daha alarm verildi! 15 günde harita kıpkırmızı oldu
Bir ilimizde daha alarm verildi! 15 günde harita kıpkırmızı oldu
GİRİŞ 15.08.2020 18:30 GÜNCELLEME 15.08.2020 18:30
Bu Habere 51 Yorum Yapılmış

Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 salgınında riskli bölgeleri gösterdiği ‘hayat eve sığar’ mobil uygulamasında Malatya’daki değişim korkutuyor. Korona virüs yayılımını ve riskli bölgeleri gösteren uygulamada özellikle merkez mahallelerde 15 gün öncesi ve sonrası karşılaştırıldığında vaka sayılarının ciddi oranda arttığı görülüyor.Merkezin yanı sıra ilçeler ve kırsal mahallelerde de vaka sayısının artığı Malatya’da bayram öncesi ve sonrası vaka sayılarında gözle görülür bir artışın olduğu görülüyor. Korona virüs yayılımın en çok son zamanlarda artan düğün, nişan gibi organizasyonların artması, sosyal mesafeye ve maske kuralına uyulmamasından kaynaklandığı düşünülüyor.

Ciddi oranda vaka sayılarının arttığı Malatya’da da Aydın Baruş başkanlığında toplanan il hıfzıssıhha kurulu da yeni tedbir kararları almıştı. Bu kapsamda kentteki düğün ve cenaze gibi organizasyonlarda yemek ve her türlü ikramı yasaklayan İl Hıfzıssıhha Kurulu son olarak ta 65 yaş ve üstü vatandaşlara kısıtlama getirerek saat 10.00 ile 17.00 saatleri arasında dışarı çıkmalarını ve her türlü düğün, nişan, kına, cenaze gibi organizasyonlara da katılımlarını yasakladı.Malatyalılar ise yeniden sokak kısıtlamalarının gelmesinden yana olduklarını söyledi. Birçok vatandaş, tedbirlere uyulmadığını ifade ederek virüsün kontrol altına alınması için sokağa çıkma kısıtlamalarının da yeniden getirilmesi gerektiğini belirttiler.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 51
 • tatvan 1 ay önce Şikayet Et
  tatvan kıpkırmızı
  Cevapla
 • Veli 1 ay önce Şikayet Et
  Allah daha cok verdin ne diyelim
  Cevapla
 • LCW 1 ay önce Şikayet Et
  Virüsü yayan gençler yasağı yiyen yaşlılar ne mantık anlamadım...
  Cevapla
 • Bir Bilen 1 ay önce Şikayet Et
  İlk günden beri bakanımız, diğer yetkililer bangır bangır bağırıyor, maske, mesafa, temizlik diye. Sen maske takmazsan, mesafeye dikkat etmezsen olacağı bu. Vurdumduymaz, laf anlamazlar. Bu tablodan memnun musunuz? Umarım sebep olanların başına gelir de anyayla konyayı anlarsınız.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Tuncelide aynısı kurala uyan sayısı çok az kimse takmıyor artık herkesin koluna takılı çünkü doğru düzgün denetim yok kurumlarda aynısı dışardan bi dünya adam geldi büyük korona günleri yakın
  Cevapla
 • Mustafa44 1 ay önce Şikayet Et
  Denetimle ne alakası var bizim vatandaşlık görevimiz kurallara uymak... Sen koluna maskeyintak düğüne cenazeye eğlenceye git polis bizi niye basmıyo takip etmiyo diye suçla bazen herşeyi tepeden beklememek lazım bizlerin vatandaşlik görevlerimizi yapmamız ve uymamız lazım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Finans dünyasının karanlık yüzü: BlackRock! 7,3 trilyon doları yönetiyor