Terör örgütü PKK karıştı! Karayılan ve Kobani birbirine girdi

Suriye'de petrol sahalarını ABD’nin desteğiyle kontrol altında tutan terör örgütü YPG/PYD-PKK’nın, petrol parasının paylaşımı konusunda, kendi içerisinde gerilim yaşandığı öğrenildi.

Terör örgütü PKK karıştı! Karayılan ve Kobani birbirine girdi
Terör örgütü PKK karıştı! Karayılan ve Kobani birbirine girdi
GİRİŞ 17.08.2020 16:14 GÜNCELLEME 17.08.2020 16:28
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

DHA muhabirinin güvenlik kaynaklarından aldığı bilgilere göre, ABD’li petrol şirketiyle anlaşma imzalayan terör örgütü YPG/PYD’nin elebaşlarından sözde Suriye Demokratik Güçleri Komutanı Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile PKK elebaşlarından Murat Karayılan arasında bu nedenle gerilimin tavan yaptığı ve iletişimin koptuğu öğrenildi.

 

Terör örgütleri YPG/PYD ile PKK arasına petrol parasının girdiği öğrenildi. Suriye’de ABD’nin desteğiyle petrol bölgelerini kontrol altında tutan terör örgütü, petrol satışlarından kazanılan parayı paylaşamıyor. Terör örgütü YPG/PYD’nin elebaşlarından sözde Suriye Demokratik Güçleri Komutanı Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile PKK elebaşlarından Murat Karayılan arasında paranın kimde toplanacağı konusunda anlaşmazlık yaşandığı, sonuç olarak iletişimin koptuğu öğrenildi.

KARAYILAN PARA BİZDE TOPLANSIN DEDİ, KOBANİ HAYIR DEDİ

 

 

Suriye’deki terörist zincir YPG/PYD-PKK’yı petrol parasının bozduğu,  yerel istihbarat kaynaklarından gelen bilgilerle de doğrulandı. YPG/PYD’nin, ABD güdümüne gireceğini ve terör örgütü PKK’dan koparak bağımsızlığını ilan edeceğini düşünen terörist elebaşı Karayılan’ın, petrol parasının kendisine verilmesini istediği bildirildi. Ancak terörist Mazlum Kobani'nin   Karayılan’a kesin olarak hayır cevabı verdiği öğrenildi. Bu aşamadan sonra gerilimin tırmandığı ve Karayılan ile Kobani’nin iletişimi kestiği belirtildi. Terör örgütü PKK’nın üst kademesinden, terörist elebaşı Mazlum Kobani’nin kendilerini bilgilendirmeden, danışmadan hareket etmesi ve anlaşmalara imza almasına da büyük tepki gösterildiği bildirildi.

ABD YPG’YE PKK’DAN KOP BASKISI

Öte yandan terör örgütü PKK ile YPG/PYD arasındaki gerilime ABD’nin bir süredir yaptığı ‘ayrılın’ baskısının da etkili olduğu değerlendirmesi yapılıyor. Güvenlik kaynakları ABD’nin uzun bir süredir YPG/PYD’ye terör örgütü PKK ile kopması yönünde baskı yaptığını belirterek, petrol şirketlerinin, terör örgütüyle anlaşma imzaladığı görüntüsünden rahatsızlık duyulduğunu bildirdi. ABD’nin terör örgütü YPG/PYD üzerinde tam kontrol kurabilmek için de terörist PKK’dan kopması için ısrarcı olduğu değerlendiriliyor.

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Murat 2 ay önce Şikayet Et
  büyük şeytani güç ussuz US, uyuşturucu trafiği ve diğer gelirler geniş ölçüde engellenince gasp ettiği çalıntı petrolle PKK yı ayakta tutmaya çalışıyor
  Cevapla
 • sait dbakır 2 ay önce Şikayet Et
  yiyin birbirinizi alcak teristler
  Cevapla
 • AyYıldız 3 ay önce Şikayet Et
  Pkk ve Ypg birbirini yesin bizde geri kalanı temizleriz Petrola el koyar oralarda Türk Devleti kurariz Amerika .Fransa.kim varsa oralardan hepsini kovarız.
  Cevapla
 • Çapanoğlu 3 ay önce Şikayet Et
  İti ite kırdırmanın zamanı geldi... Haydi MİT... İş. Sende...
  Cevapla
 • Saviyola 3 ay önce Şikayet Et
  Bu adamların haberini yapmayın etmeyin popüler lik kazanıyor lar . terörün reklamı resmen.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: 27 Kasım koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı
Bakanlık açıkladı: Tutuklu Belediye başkanı görevden uzaklaştırıldı