Son dakika: Bakanlık harekete geçti! Yarın 81 ilde uygulanacak

Son dakika haber...İçişleri Bakanlığı, koronavirüs salgınında ortaya çıkan tedbirsiz görüntülerin ardından harekete geçti. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Valilerin yönetim ve koordinasyonunda ülke genelinde yarın kapsamlı koronavirüs denetimi yapılacak." denildi.

GİRİŞ 18.08.2020 15:25 GÜNCELLEME 18.08.2020 16:09
Bu Habere 52 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi....Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirler için 81 ilde çok büyük denetleme gerçekleştirilecek.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şu şekilde;

"SAĞLIK HEPİMİZ İÇİN"

"Tüm il ve ilçelerde, bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri (polis, jandarma, sahil güvenlik) ve özel kolluk görevlilerinin (zabıta, özel güvenlik vb.) katılımıyla oluşturulan ekipler tarafından “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” mottosu ile 19 Ağustos Çarşamba günü yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde genel denetimler gerçekleştirilecek.

Valilerin yönetim ve koordinasyonunda ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları vb. yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parklar, halı sahalar, bilardo salonları ve bilumum yaşam alanlarında gerçekleştirilecek.

SOKAK SOKAK DENETİM

Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce başta şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları olmak üzere vatandaşların toplu olarak bulunduğu/bulunabileceği halka açık park, bahçe, meydan, cadde, sokak ve benzeri yerlerde maske, fiziki mesafe ve bu alanlar için belirlenmiş diğer kuralların denetimine yönelik gerekli planlama ve hazırlıklar yapılacak.

Denetim ekiplerinin her bir iş kolu ya da mekânın uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak ilgili kamu kurum ve kuruluşları (kolluk, yerel yönetimler, il/ilçe müdürlükleri vb.) ile meslek odalarının temsilcilerinden oluşacak şekilde belirlenecek.

TEDBİRLERE UYMAYANLARA CEZA

Tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilecek. Aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacak."

 

 

ETİKETLER
valilik vaka
YAZDIR
YORUMLAR 52
 • mustafa 3 ay önce Şikayet Et
  Toplu Ulaşımda eskisi kadar tedbirlere uyulmuyor. Buralarda virüsün yayılma ihtimali çok yüksek
  Cevapla
 • REŞAT SEV 3 ay önce Şikayet Et
  basit kurallara uyalım arkadaşlar hepimizin sağlığı önemli kullannılan maskeleride lütfen yerlere atmayalım çok güzel giderken tablo değisti kollayalım birbirimizi
  Cevapla
 • Efe 3 ay önce Şikayet Et
  Söyleme arkadaşım ani baskın hap o zaman denetim görelim. Şahsen bugün İstanbul'da her 10 kişiden neredeyse 5 i maskeli Hindistan gibi yapmak lazım maske takmayip sosyal mesafelere uymayanlara joplu müdahale
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanım yiyecek içecek özellikle meyve ve sebzeleri denetleyin bunlara veriyorlar ilacı raf ömrü uzasın dine buda sinir sistemini çökertip milleti birsure sonra delirtiyor yani bildiğimiz normal insanın aklı gidiyor çönkü insanlar zehir yiye yiye
  Cevapla
 • Molla Kasım 3 ay önce Şikayet Et
  Haber verip ceza kesmemek için önlem alan koca yürekli devlet
  Cevapla
 • Adalett 3 hafta önce Şikayet Et
  Ortalığı bunlar bu kadar Selbes bıraktı cezayı bu yöneticilere vermek lazım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
RTÜK Başkanı Şahin'den tepki: İbretle izliyorum...
Erdoğan CHP'li vekile çok sert tepki: Ahlaksız adam, pişmiş kelle gibi sırıtıyor