Sakarya’da otizmli ve şehit çocuklarına vaha kurdu

Sakarya Atlı Spor Köyü (SASK), otizmli, yetim çocuklarımız ve Şehitlerimizin emaneti olan çocuklarımıza ücretsiz eğitim veriyor.

Sakarya’da otizmli ve şehit çocuklarına vaha kurdu
Sakarya’da otizmli ve şehit çocuklarına vaha kurdu
GİRİŞ 20.08.2020 12:37 GÜNCELLEME 20.08.2020 12:37

Kuruluş amacının zirvesine bu çocukları koyan işletme Sakarya’da kendi sınıfındaki ilk tesis olma özelliğini taşıyor. Sakarya Atlı Spor Köyü Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Önsoy, amatör ruhla, profesyonel hizmet vermek için çalıştıklarını söyledi. Tesisi 20 milyon liralık bir yatırımla 100 dönüm arazi üzerine kurduklarını söyleyen Önsoy, çıkış noktasının sosyal sorumluluk projesi olan tesisin daha sonrasında gelişen şartlar doğrultusunda doğa turizmi ve spor kompleksine evrildiğini anlattı.

Geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda Sevgi evlerinde kalan çocuklarımızı misafir eden ve eğlenceli bir bayram geçirmelerini sağladıklarını söyleyen Önsoy, “Tesisimizde binicilik, Okçuluk, Tenis, Airsoft, Paintball, voleybol, trecking, yazlık sinema ve konaklama hizmeti veriyoruz. 20 milyon TL yatırımla oluşturduğumuz tesis, İstanbul’a bir saatlik uzaklığıyla şirket toplantılarına ev sahipliği yapacak şekilde tasarlandı. Hem şirketlerin personel eğitimi, liderlik ve motivasyon toplantıları faaliyetleri hem de iş toplantıları için tüm altyapımız mevcut” dedi.

Bölgenin tek turizm imarlı tesisi olduklarını vurgulayan Fatih Önsoy, “Tesiste her şeyi düşündük. Öncelikle otizmli çocuklar, Sevgi Evlerimizde kalan çocuklarımız ve şehitlerimizin emaneti olan çocuklarımıza ücretsiz atlı spor eğitimi vermeyi hedefledik” dedi. Tesisin orman içinde olması nedeniyle orman safarisi, okçuluk eğitim faaliyetleri yapılabileceğini söyleyen Önsoy, “Tesiste taş evlerde konaklama, yüzme havuzu, spor alanları mevcut. Kahvaltı ve gün boyu Izgara ve alakart mutfağı hizmeti bulunuyor” dedi. Halen 20 kişinin çalıştığı Sakarya Atlı Spor Köyü’nde, yeni yatırımlar planladıklarını belirterek, yakın zamanda çalışan sayısının 40’a çıkarılacağını belirtti. Önsoy, önümüzdeki dönemde yine çocuklar için bir Ar-Ge / inovasyon üretim merkezi kurarak çocuklarımıza üretkenlik ve inovatif düşünce yeteneğini geliştirmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

ETİKETLER
vaha kurdu
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Manavgat'taki yangından kaçış böyle görüntülendi! İşte bölgeden fotoğraflar...
Açıklamalar peş peşe geliyor! Aşı olana büyük indirim