Erdoğan'ın vefasına Bahçeli'den karşı jest! MHP lideri arayıp endişesini dile getirdi

Adana'da yapılan köprüye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla "Devlet Bahçeli" ismi verilmişti. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "Erdoğan'ın vefasına Bahçeli'den karşı jest" adlı köşe yazısında, MHP liderinin kendisini arayarak, köprüye başka isim alternatifleri sunduğunu yazdı. Yazıya göre Bahçeli bir de endişesini paylaştı: İsmim köprüye verilirse bu durum Cumhur İttifakının dışarıdan yıpratılmasına yol açabilir.

Erdoğan'ın vefasına Bahçeli'den karşı jest! MHP lideri arayıp endişesini dile getirdi
Erdoğan'ın vefasına Bahçeli'den karşı jest! MHP lideri arayıp endişesini dile getirdi
GİRİŞ 29.08.2020 07:50 GÜNCELLEME 29.08.2020 07:52
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

İşte Abdulkadir Selvi'nin yazısının tamamı;

 

"Adana'da yapımı durdurulan Devlet Bahçeli köprüsünün yapılarak hizmete açılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çıkardığı kararnameyi yazmıştım, "Erdoğan'ın Bahçeli'ye vefası" başlığıyla. Bu yazım üzerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli aradı.

Adana halkına hizmet verecek bir köprüye isminin verilmesinden dolayı memnun olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şahsına gösterdiği vefanın önemli olduğunun altını çizdi. "Benim de bir hassasiyetim var. İsmimin köprüye verilmesinden dolayı cumhur ittifakının yıpratılmaya çalışılmasından endişe ediyorum" dedi. MHP Lideri ardından da bir teklifte bulundu. "O nedenle köprüye Recep Tayyip Erdoğan isminin verilmesini öneriyorum" dedi. Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin kendisine de iletildiğini anlatan Bahçeli, "Bu köprünün yapılması Adana için elzem. Trafiği rahatlatacak, Adana halkının hizmetine sunulacak. O nedenle ben bu köprünün yapılmasından yanayım. Ancak adının Devlet Bahçeli köprüsü olması yerine Recep Tayyip Erdoğan köprüsü olmasını öneriyorum" diye konuştu.

 

BAHÇELİ İKİ İSİM DAHA ÖNERDİ

Bahçeli, önerilerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "bir arkadaşı" aracılığıyla ilettiğini belirterek, eğer "Recep Tayyip Erdoğan" ismi kabul edilmezse köprü için iki isim daha önerdi.

"İkinci öneri olarak 15 Temmuz 2016 Demokrasi ve Şehitler köprüsü de olabilir. Zaten köprünün temeli 30 Mart 2016 tarihinde atılmıştı. Üçüncü bir isim olarak da 5 Ocak tarihi Adana'nın kurtuluş günü, o nedenle ismi 5 Ocak kurtuluş köprüsü de olabilir" dedi.

Bahçeli, "Bu önerileri Sayın Cumhurbaşkanı'na sunmayı bir görev bildim" diye birkaç kez altını çizme gereği duydu. Cumhurbaşkanı'nın vefasından etkilenmişti. Belli ki o da bu vefaya karşı köprüye Recep Tayyip Erdoğan isminin verilmesi jestiyle karşılık verme gereği duymuş. Siyasette pek alışık olmadığımız ama görmeyi çok arzu ettiğimiz "vefa" ve "jest" örnekleri bunlar.

ZEYDAN KARALAR: KÖPRÜNÜN YAPILMASINDAN MEMNUN OLURUM

CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da aradı. Köprünün yapılmasına karşı olmadığını ifade etti. "Devlet Bahçeli köprüsünün yapımı imkansızlıklar nedeniyle zaten ben gelmeden önce durmuştu. Adana halkına hizmet verecek olan köprünün yapılmasından dolayı memnun olurum. Netice itibariyle Adana halkına hizmet verecek" dedi."

KAYNAK: HÜRRİYET GAZETESİ
YORUMLAR 23
 • Murat 3 yıl önce Şikayet Et
  Mustafa Kemal Atatürk yada şehitler koprusu olarak mesaj gondermistim bir isim önerim daha olacak sağlık bakanımız sn Fahrettin koca"bin ismide yakisir adanamiza
  Cevapla
 • Murat 3 yıl önce Şikayet Et
  MUSTAFA KEMAL ATATÚRK yada ŞEHİTLER KÕPRÚSÜ muhteşem olur adana"ma yakisir
  Cevapla
 • halıcı 3 yıl önce Şikayet Et
  vefa köprüsü güzel olur
  Cevapla
 • Kırkbadal 3 yıl önce Şikayet Et
  İki güzel vefa adamı...
  Cevapla
 • hüseyin 3 yıl önce Şikayet Et
  DEVLET köprüsü
  Cevapla
 • Murat 3 yıl önce Şikayet Et
  Zaten devlet köprüsü :))
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail elektromanyetik saldırıya hazırlanıyor: İran taş devrine dönecek
CHP'li vekil, teröristlerin korkulu rüyası Baykar'ı tanımıyormuş!