Bakan Selçuk 5 kısa video ile cevapladı! İşte yeni dönem

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Twitter hesabından uzaktan eğitim ile ilgili en çok merak edilen sorulara 'Hocam Bir Dakika, Bir Sorum Var.' başlığıyla hazırlanan 5 adet kısa video ile cevap verdi. İşte milyonlarca öğrencinin merak ettiği yeni dönemle ilgili 5 soruya 5 cevap.

GİRİŞ 30.08.2020 04:00 GÜNCELLEME 30.08.2020 04:03
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Selçuk, videolarla "Uzaktan Eğitimle İlgili Herkes Bilgi Sahibi Mi?", "Okullarda Hijyen Kuralları Nasıl Uygulanacak?", "Canlı Sınıf Nedir, Neden Önemlidir?", "Veli Olarak Biz Sürece Nasıl Destek Verebiliriz?", "İnternet Erişimi Olmayan Çocuklarımız İçin Neler Yapıldı?" sorularını yanıtladı.

Bakan Selçuk: Okulların açılmasında risk varsa...

İlk videoda, "Uzaktan Eğitimle İlgili Herkes Bilgi Sahibi Mi?" sorusuna cevap veren Bakan Selçuk, bu konuda çok yayın yaptıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Diyebilirim ki uzaktan eğitimi duymayan yok ancak az da olsa denemeyenler mevcut. Bu yüzden uzaktan eğitime gereken özeni gösterelim, diyorum. Bu benim, Bakanlığımızın ya da ülkenin tercihi değil. Dünyaca sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz, daha iyi sonuçlar almak için bulduğumuz çözümleri hep birlikte denemeli, sahiplenmeliyiz. EBA internet sitesinin sağ alt tarafında yer alan EBA Asistan uzaktan eğitime dair tüm sorularınızı cevaplamak için hazır."  

"Canlı Sınıf Nedir, Neden Önemlidir?" başlıklı videoda ise Selçuk, canlı sınıfların uzaktan eğitimin önemli bir parçası olduğunu belirterek, canlı sınıflarda yoklama da alındığını söyledi.

31 Ağustos-18 Eylül tarihlerinde yapılacak uzaktan eğitim sürecinde tüm öğretmenlerin canlı ders uygulamaları gerçekleştirebileceğini vurgulayan Selçuk, canlı sınıfların uzaktan eğitimdeki verimi artırdığını belirtti. 

Bakan Selçuk, "Veli Olarak Biz Sürece Nasıl Destek Verebiliriz?" başlıklı videoda da okul aile iş birliğinin önemine işaret ederek, ailelere önerilerde bulundu. 

"İnternet Erişimi Olmayan Çocuklarımız İçin Neler Yapıldı?" sorusuna cevap veren Bakan Selçuk, mart ayından itibaren dijital aracı olmayan ailelere cihaz ulaştırıldığını anlatarak, yeni tedbirlerle ilgili hazırlıkların sürdüğünü kaydetti.

"Okullarda Hijyen Kuralları Nasıl Uygulanacak?" sorusunun yer aldığı videoda ise Selçuk, Türk Standardları Enstitüsü ile bu konuda çalışma yaptıklarını aktardı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 27
 • Abdullah Yeşilkaya 3 yıl önce Şikayet Et
  Eskişehir'de tüm özel ders büroları açık,vergi zaten ödemiyorlar, sosyal mesafe özel ders bürolarında söz konusu değil zaten. Devlet acilen bu duruma el atmalı .Okullar kapalı olduğu için tüm öğretmenler sabahtan akşama kadar kendi bürolarında özel ders vermeye devam ediyor.
  Cevapla
 • Ahmet Dilek 3 yıl önce Şikayet Et
  Evdeki anne babayı,hastanedeki doktoru hemşireyi hastabakıcıyı,adliyedeki hakimi savcıyı zabıt katipini,polisi,askeri,inşaat işçisi,aşçıyı,kapıcıyı,postacıyı,garsonu,hamalı,pilotu hostesi öğretmen yetiştirdi,hemen sahip çıkıyorsunuzda hırsız,katil,alkolik,uyuşturucu bağımlısı,kadına şiddet uygulayan söz konusu olunca hemen başkasına yükleme yapıyorsunuz,sorunun çözümü,çözümün bir parçası değilseniz bilinki sorunun en önemli aktörü ve parçasısınız, özet eğitime bir neşter atılmalı...
  Cevapla
 • Tatar ramazana 3 yıl önce Şikayet Et
  Evde tabağındaki yemeği bitirttirilemeyen prenseslerin paşaların okulda en ufak eleştiri yapîlmadan disipline edilmesi bekleniyor. Üzgünüm ama bunkafayla daha çoook bekleriz.
  Cevapla
 • Tatar ramazana 3 yıl önce Şikayet Et
  Kibirli/kavgacı/dedikoducu sosyal çevre bu çocukların bir başka öğretmeni. Bu kadar çok, techizatlı ve çocukla/gencle daha uzun süre temas halinde öğretmenlerin yaptığı tahribatı okuldaki öğretmenin sınırlı sürede hem akad3mik dersleri okutup çocuğu iyi bir okula yerleştirmesi hem de yıkılmış perişan olmuş manevi dunyasını inşa etmesi bekleniyor.
  Cevapla
 • Tatar ramazana 3 yıl önce Şikayet Et
  Daha 1 yaşındaki bebeklere annleri önlerine telefon koyup video seyrettirerek yemek yediriyor. Bir iki yıl sonra annen8n telefonu çoc7ğun elind3n düşmüyor. Önüne gelen videoyu izliyor. Şiddet içereninden iman yok edenine kadar çeşit çeşit çizgi filmler bu çocukların öğretmeni.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Genç Semih'in golü Beşiktaş'a yetmedi
Teleferik faciasının yaşandığı tesisle ilgili Böcek’i terletecek rapor: 5 yılda 0 ilerleme