Rizeli esnaftan ilginç çözüm! Dükkanı kurtarmak için...

Her sağanak yağışın ardından doğal afetler ile karşı karşıya kalan Rizeli esnaf, dükkanı sele kurban gitmesin diye iple caminin kolonuna bağladı.

Rizeli esnaftan ilginç çözüm! Dükkanı kurtarmak için...
Rizeli esnaftan ilginç çözüm! Dükkanı kurtarmak için...
GİRİŞ 30.08.2020 15:25 GÜNCELLEME 30.08.2020 15:28
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Olay Rize’nin Çayeli ilçesi Büyükköy beldesinde meydana geldi. Beldeye bağlı Demirciler mahallesinde bakkallık yapan Oktay Özdemir, geçtiğimiz hafta Doğu Karadenizi etkisi altına alan sağanak yağışlarda dükkanı sele kurban gitmesin diye arkadaşlarının da yardımıyla iple hemen dükkanının karşısındaki caminin kolonuna bağladı.

 

 

O anları ise cep telefonu kamerasıyla kaydederek sosyal medyada paylaştı. Sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çeken video bir anda binlerce kişi tarafından paylaşılmaya başlanınca Büyükköy Belediyesi harekete geçerek bölgede inceleme yaptı. Yapılan incelemelerin neticesinde sürekli toprak kayması olan yerde duvar yapılması kararına varıldı. 

 

 

Her yağmurda dükkanlarının altının koptuğunu ve bir felaket yaşanmadan olaya dikkat çekmek istedikleri için sosyal medyada böyle bir paylaşım yaptıklarını dile getiren Oktay Özdemir “Korku dolu anlar yaşadık. Her seferinde bu böyle oluyor. Her yağmurda dükkanın alt tarafı kopuyor, ekipler gelip yolu açıyorlar. Taşlar var burada. Onlar aşağıya doğru yuvarlanıyor. Üzerimze düşmesin diye aşağıdan hızla geçiyoruz. Uyarıda bulunduk ama bizi dikkate almadılar pek. Sosyal medyada paylaşılınca ilgi çekti. Daha sonra belediye ekiplerimiz geldi, incelemeleri yapıldı. Şimdi işlemler de başlatıldı. ‘En yakın zamanda yapacağız’ dediler. Şimdi bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR 5
 • Mustafa 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu zeka ile çok yaşamazsın, ne yiyor içiyorsunuz öyle, kafası mı güzel yoksa dalga mı geçiyor, yakında hatasının bedelini öder.
  Cevapla
 • h topcu 3 yıl önce Şikayet Et
  Birde cam pervazına bağlamış.
  Cevapla
 • tarbaz5101 3 yıl önce Şikayet Et
  Resme bakınca Cami bile garanti de değil.
  Cevapla
 • vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  EV YAPILMAYACAK YERLERE EV YAPIYORSUNUZ ..!!! sonrada çözüm bulduk diyorsunuz.. atalarımız ne güzel söylemişler...kırk kere ölçüp, bir kere biçeceksin..
  Cevapla
 • Mizah 3 yıl önce Şikayet Et
  Yakında o tepede camide dahil hiç bir şey kalmaz. Görüntü öyle.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türk havacılığının altın çağı: İşte Türkiye'nin gökyüzündeki 9 kanadı!
Bir ilin gözü kulağı burada! Şehrin altından bilinmeyen koca bir şehir daha çıktı