Pandemi sosyal yardım desteği ödemesi başladı! e-Devlet başvuru ve sonuç sorgulama sayfası!

Pandemi sosyal destek destek ön başvurusunu tamamlayan vatandaşların yardım ödemeleri başladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın, hane başına 1000'er lira destek içeren 3. faz sosyal destek programı için başvurular devam ediyor. Peki pandemi sosyal yardım parası nasıl alınır?

Pandemi sosyal yardım desteği ödemesi başladı! e-Devlet başvuru ve sonuç sorgulama sayfası!
Pandemi sosyal yardım desteği ödemesi başladı! e-Devlet başvuru ve sonuç sorgulama sayfası!
GİRİŞ 29.08.2020 09:43 GÜNCELLEME 16.09.2020 11:37
Bu Habere 50 Yorum Yapılmış

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında 620 bin aileye yardım ulaştırıldığını açıkladı. Bakan Selçuk, muhtaç asker aileleri ve çocuklarına, eşi vefat eden kadınlara, kronik rahatsızlığı olanlara, öksüz ve yetimlere yönelik sosyal yardım ödemelerinin 24 Ağustos itibarıyla başladığını açıkladı. Uzun süredir gündemde yerini koruyan sosyal yardım ödemelerine başvurular devam ederken, başvuru yapan vatandaşların paraları da ödenmeye başladı. 

 

1.000 TL PANDEMİ SOSYAL YARDIM SONUÇLARI AÇIKLANIYOR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ağustos ayı sosyal yardım desteği ödemelerinin 24 Ağustos’ta başladığını açıkladı. 5 nakdi sosyal destek programıyla yaklaşık 157 bin ihtiyaç sahibine toplam 90,1 milyon lira ödeme yapılacağını vurgulayan Selçuk, zorunlu askerlik hizmetini yürüten, muhtaç er ve erbaşların ailelerine aylık 400 lira olmak üzere iki aylık periyotlarla 800 lira destek verdiklerini, 24 bin ailenin hesabına 16,9 milyon yatırdıklarını ifade etti.

 

SOSYAL YARDIM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

PANDEMİ SOSYAL DESTEK ÖN BAŞVURU

E-Devlet Pandemi Sosyal Destek Programı üzerinden başvurular alınmaya devam ediyor. Başvuru yapabilmeniz için TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre;

0- Pazartesi

2-Salı

4-Çarşamba

6-Perşembe

8- Cuma

günlerinde başvurularınızı yapabilirsiniz.

Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama olmaksızın herkes başvuru yapabilir. 

SOSYAL DESTEK ÖN BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ!

''300 TL DÜZENLİ NAKDİ YARDIM''

Muhtaç Asker Çocuklarına Yönelik Yardım Programı kapsamında aylık ödeme miktarını yüzde 50 artırarak 100 liradan 150 liraya çıkardıklarını kaydeden Bakan Selçuk, "2 aylık periyotlarla 300 lira düzenli nakdi yardım yapıyoruz. Bu kapsamda bu ay bin 200 ihtiyaç sahibine 284 bin lira ödeme yapacağız." bilgisini verdi.

Bakan Selçuk, eşi vefat eden yardıma muhtaç kadınların da yanında olduklarını belirterek, "89 bin ihtiyaç sahibi kadınımıza toplam 57,8 milyon lira ile destek sağlayacağız." ifadesini kullandı.

11,6 MİLYON TL ÖDEME YAPILACAK

Anne, babası veya her ikisi de vefat etmiş 18 yaş altındaki çocuklar için aylık 150 lira destekte bulunduklarını kaydeden Bakan Selçuk, 39 bin kişinin hesabına toplam 11,6 milyon lira yatıracaklarını bildirdi.

Kronik hastalığı olan 2 bini aşkın ihtiyaç sahibine 3,3 milyon lira destekte bulunacaklarını ifade eden Bakan Selçuk, Kronik Hastalık Yardım ödemelerinin 25 Ağustos itibarıyla, diğer ödemelerin de 24-28 Ağustos'ta gerçekleştirileceğini belirtti.

PANDEMİ SOSYAL YARDIM BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Sosyal yardım başvurusu sonrasında değerlendirmeler, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacak. Yani aynı hane içerisinde olan 5 kişinin başvurması ile 1 kişinin başvurması aynı olmuş oluyor. Aynı aileden yalnızca bir kişiye sosyal yardım ödemesi yapılıyor.

Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır:

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL'lik nakdi destekten faydalanmış olanlar

 • 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri

 • 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar

 • Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)'ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler)

 • İŞKUR İşsizlik Ödeneği’nden faydalananlar

 • İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği’nden faydalananlar

YORUMLAR 50
 • belde 2 yıl önce Şikayet Et
  ihtiyaç sahipleri iyi tespit edilmeli. gerçekten işini kaybetmiş kişilerin de bu destekten faydalanması kısa da olsa destek olur.
  Cevapla
 • zafer aygün 2 yıl önce Şikayet Et
  1 inci faz geçti nece sonra yani aylar sonra öğrendim mecbur kaldığım için başvurdum 1000 tl aldım birde kurban bayramında aldım şimdi ben kacıncı faz aldım bayramdaki ne anlamda oluyor net bilgilendirilsek iyi olacak bir daha alacakmıyım hiç alamıyanlar var sanırım onlarıda üzülerek öğreniyorum :((((
  Cevapla
 • Zeynep şahin 2 yıl önce Şikayet Et
  Eşim ceza evinden yeni çıktı imza ve devlete ücretsiz çalışmak zorunda sadece gelirim bin tele veevim kira dört tane çocuğum var
  Cevapla
 • Çilem 2 yıl önce Şikayet Et
  Merhaba ben 32 yaşında epilepsi hastası eşinden ayrılmış biriyim pandemi yardımına başvuruda bulundum habire bana yardımlaşma dayanışma vakfında değerlendirmek üzere iletilmiştir deniliyor bazı kişiler ikinci kez almasına rağmen benim okadar ihtiyacım olmasına rağmen alamıyorum burdan devlet büyüklerimize sesleniyorum çok zor durumdayım yardım edin ne olur
  Cevapla
 • Yesim 2 yıl önce Şikayet Et
  Bizde cok kotu durumdayiz dort tane cocugum var kirada oturuyoruz yeri geldiginde ekmek parasi bulamiyoryz esim calismiyo
  Cevapla
 • Muharrem şafak 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah yardımcınız olsun. Gaziantepde ikametgah ediyorsanız bana ulaşin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye’nin en büyük hastanelerinden biri olacak 'Etlik Şehir Hastanesi' bugün açılıyor
Messi, frikikte kaleciyi gafil avladı! Ronaldo'nun rekorunu tarihe gömdü