PKK/YPG arasındaki kriz büyüyor! Mazlum Kobani'nin hamlesi şoke etmişti, Karayılan panikledi...

Terör örgütü PKK ile YPG/PYD arasındaki kriz derinleşiyor. Terör örgütü PKK'nın, Suriye sorumlusu "Sofi Nurettin" kod adlı Halef El Muhammed'i, YPG üzerindeki etkisini kaybettiği gerekçesiyle Kandil'e çekip "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin'i ise yeniden Suriye sorumlusu olarak görevlendirdiği öğrenildi.

PKK/YPG arasındaki kriz büyüyor! Mazlum Kobani'nin hamlesi şoke etmişti, Karayılan panikledi...
PKK/YPG arasındaki kriz büyüyor! Mazlum Kobani'nin hamlesi şoke etmişti, Karayılan panikledi...
GİRİŞ 07.09.2020 18:16 GÜNCELLEME 07.09.2020 18:17
Bu Habere 65 Yorum Yapılmış

YPG'Yİ KONTROL EDEMEDİ, KANDİL'E ÇEKİLDİ    

 

 

Sofi Nurettin kod adlı Halef El Muhammed'in YPG'yi kontrol edemediği kararının, Kandil'e danışmadan karar alınarak,  anlaşmalar yapılması gerekçe gösterilerek verildiği öğrenildi. Terörist elebaşlarının, YPG/PYD'nin kontrolünün kaybedilmesinde terörist Halef El Muhammed'in de sorumluluğu olduğu değerlendirilmesi yapıldığı bildirildi. Kandil'e çekilen teröristin, YPG/PYD üzerindeki etkisini nasıl kaybettiği ve nedenleriyle ilgili sorgulanacağı öğrenildi. 

PETROL PARASI TERÖR ÖRGÜTÜNDE KAVGA ÇIKARDI 

 

 

Terör örgütü PKK/KCK Merkez Komite Üyesi Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin'in yeniden Suriye sorumlusu olarak görevlendirildiği ifade edildi. Edinilen bilgilere göre, terör örgütü YPG ile PKK arasında geçtiğimiz günlerde de petrol parasının paylaşımı konusunda gerginlik yaşandı. ABD’li petrol şirketiyle anlaşma imzalayan YPG/PYD’nin elebaşlarından, sözde Suriye Demokratik Güçleri Komutanı Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile PKK elebaşlarından Murat Karayılan arasında bu nedenle gerilimin tavan yaptığı ve iletişimin koptuğu öğrenildi. 

Para kazanan terör örgütü YPG/PYD’nin, ABD güdümüne gireceğini ve terörist PKK’dan koparak bağımsızlığını ilan edeceğini düşünen terörist elebaşı Karayılan’ın, petrol parasının kendisine verilmesini istediği kaydedildi. Ancak terörist Mazlum Kobani’nin, terörist elebaşı Karayılan’a kesin olarak hayır cevabı verdiği öğrenildi. Terör örgütü PKK’nın üst kademesinden terörist elebaşı Mazlum Kobani’nin kendilerini bilgilendirmeden, danışmadan hareket etmesi ve anlaşmalara imza atmasına da büyük tepki gösterildiği  ifade edildi.

ETİKETLER
ypg pyd
YAZDIR
YORUMLAR 65
 • Yakup 1 yıl önce Şikayet Et
  Bahoz kesin ölmüştür belkide benzeridir veya amerika onu şoklayip hortlatmıştır.
  Cevapla
 • hunkartensi 1 yıl önce Şikayet Et
  milyarlarca tl var ortada nereye gidecek bu para kimin kontrolünde olacak pyd mi yoksa pkk mı pkk bizde varız diyordur ama pyd burası bizim bölgemiz o yüzden o paralarda bizim hakkımız diyordur yakında ABD de aralarında kalırsa şaşırmayın
  Cevapla
 • AHMET27 1 yıl önce Şikayet Et
  Hani Bahoz Erdal 2018 de öldürülmüştü ?????
  Cevapla
 • As. 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar ABD'nin ve İsrail'in ayak oyunlarıdır kesinlikle inanmayın iti it ısırmaz.
  Cevapla
 • bereli 1 yıl önce Şikayet Et
  itler köpekler kemik kavgasina düsmüsler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Büyük skandala imza atmıştı! CHP'li Başkan gözaltına alındı
Küresel ısınmaya ilişkin araştırma sonucu açıklandı