Ağrı'da 'pandemi müfettişleri' çocuklar görev başında

Ağrı Belediyesince gönüllü çocukların katılımıyla oluşturulan 'Pandemi Müfettişleri' adlı grup, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili caddelerde gezerek halkı megafonlarla uyarıp maske dağıttı.

GİRİŞ 17.09.2020 19:37 GÜNCELLEME 17.09.2020 19:37

Ağrı Belediyesi, Valilik koordinesinde yapılan (Kovid-19) denetimlerinde farkındalık oluşturmak için gönüllü çocuklardan oluşan "Pandemi Müfettişleri" grubunu hayata geçirdi. 

Vali Osman Varol, Belediye Başkanı Savcı Sayan, İl Jandarma Komutanı Mehmet Çimen ve İl Emniyet Müdürü Nihat Özen ile kentin en işlek caddelerinden Cumhuriyet Caddesi'ne gelen çocuklar, burada megafonlarla anons yaparak Kovid-19 salgınına dikkati çekti.

SAVCI SAYAN: HER AN YAKALANABİLİRSİNİZ...

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan sosyal medya hesabından esprili bir şekilde vatandaşları uyararak "Dikkat , Dikkat... Pandemi müfettişlerimiz sizi takip ediyor... 
Her an yakalanabilirsiniz..." dedi.

ORTAYA RENKLİ GÖRÜNTÜLER ÇIKTI 

Vali Varol ve beraberindekilerle caddede yürüyen minikler, maske dağıtarak uyarılarda bulundu. Cadde ve kafelerden vatandaşların da çocukları izlemesiyle ortaya renkli görüntüler çıktı. 

Denetimlerin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Vali Varol, çocuklarla denetim yapmanın çok güzel ve renkli geçtiğini söyledi. Çocukların vatandaşların yoğun bulunduğu bölgeleri dolaştığını ifade eden Varol, "Çocuklar  vatandaşların yoğun olduğu yerlerde bu faaliyetleri gerçekleştirerek hem bizlere yardımcı olarak farkındalık yaratacaklar, hem de gerçekten fiilen vatandaşlarımızın dikkatini tedbirlere çekmeye çok büyük katkıda bulunacaklar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bugün ilk denetimlerini de hep birlikte yaptık. Bundan sonra sahada pandemi mücadelemizin sembolü olarak bu çalışmaları yoğun şekilde sürdürecekler."

Çocuklardan Kader Yiş de arkadaşlarıyla caddelerde gezerek halkı salgın hastalığına karşı uyardıklarını anlattı.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Milli füzenin seri üretimi başladı
Dışişleri'nden AP'nin Türkiye ve KKTC hakkındaki tavsiye kararına tepki