Bir ilimizden kritik karar! Valilik resmen duyurdu: Artık gerek yok...

Gaziantep'te, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalarıyla temaslı olduğu tespit edilen kamu ve özel sektör çalışanlarının herhangi bir sağlık kuruluşundan sağlık raporu almaksızın 14 gün idari izinli sayılacağı bildirildi.

Bir ilimizden kritik karar! Valilik resmen duyurdu: Artık gerek yok...
Bir ilimizden kritik karar! Valilik resmen duyurdu: Artık gerek yok...
GİRİŞ 20.09.2020 16:22 GÜNCELLEME 01.10.2020 19:56
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Gaziantep İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Davut Gül başkanlığında toplanarak bir dizi karar aldı.

 


RAPOR ALMAYA GEREK YOK

Buna göre pozitif vakalarla temaslı olanlarla ilgili sağlanacak kararların alındığı ifade edilen açıklamada, şunları kaydedildi:     

"Filyasyon ekipleri tarafından, Kovid-19 pozitif hastalarla temaslı olduğu tespit edilen kamu ve özel sektör çalışanlarının herhangi bir sağlık kuruluşlundan sağlık raporu almaksızın 14 gün süre ile idari izinli sayılmalarına, temaslıların karantinada olduklarına dair kaymakamlıklarca belge düzenlenerek filyasyon ekipleri aracılığıyla şahıslara verilmesine ve kamu kurum ve kuruluşları ile özel iş yeri/işletmeler tarafından bu belgelerin izin belgesi olarak kabul edilmesine karar verildi. Yukarıda belirtilen tedbirlere ve alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince idari para cezası verileceği, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacağı, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacağı hususu kararlaştırıldı."     

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 15
 • Harbici 1 ay önce Şikayet Et
  ALLAH polisin yardımcısı olsun onlara ne esnek çalışma var ne bişey. Adamların salgın süresince iş yükü fazlalaştı ,kimse halinden şikayet etmesin memurlar özellikle öğretmenler polise bakın halinize şükredin
  Cevapla
 • Dayco 1 ay önce Şikayet Et
  Yanlış düşüncesiz ve programsız alınmış karar
  Cevapla
 • Malazgirt.....71 1 ay önce Şikayet Et
  Fırsatçı memurlara gün doğmuş....
  Cevapla
 • Ne alaka 1 ay önce Şikayet Et
  Covid pozitif olanlardan bahsediliyor. Firsatcilikla ne alakası var.
  Cevapla
 • Idrıs 1 ay önce Şikayet Et
  Aynen zaten yuzde seksenı böyledir eminim
  Cevapla
 • vatansever 1 ay önce Şikayet Et
  ya tüm çalışanlara izin verin yada vermeyin bizim memurlar rutin olarak 2 ayda bir akrabam eşim felan filan kovid diye işe gelmiyor olan bize oluyor iş yükümüz çoğalıyor yalandan kim gelmiyorasa hakkımı helal etmiyorum ALLAH hakımı bu dünyada alsın inşallah.
  Cevapla
 • Robot 1 ay önce Şikayet Et
  Zaten ne varsa kamu çalışanına var. Özel sektörde çalışanlar robot galiba...
  Cevapla
 • Murat yolcu 1 ay önce Şikayet Et
  haberi dikkat ile okursak özel sektörde dahil deniyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İşte dünyanın en güçlü hava kuvvetlerine sahip orduları
Deprem anında çekilen görüntü dehşete düşürdü!