Haliç'in kirliliği su altı kamerasıyla görüntülendi!

Eski günlerinden eser kalmayan Haliç'in kirliliği İhlas Haber Ajansı'nın su altı kamerası ile işte böyle görüntülendi. Çekilen su altı görüntülerinde Haliç’in Eyüp civarında kirlilik yüzünden neredeyse hiçbir şey gözükmediği Eminönü civarlarına gidildiğinde ise temiz olduğu görülüyor.

GİRİŞ 21.09.2020 19:46 GÜNCELLEME 21.09.2020 20:11
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

İhlas Haber Ajansının yaklaşık 2 ay önce drone çekimleri ile gündeme getirdiği Haliç’teki kirlilik, İBB yetkilileri tarafından yalanlanmış, oluşan görüntünün alglerden kaynaklandığı ileri sürülmüştü. Haliç’te hem havadan drone ile yapılan çekimler hem de habercilikte ilk defa kullanılan su altı kamerası ile İhlas Haber Ajansı tarafından çevre katliamı bir kez daha görüntülenerek gözler önüne serildi. Bir zamanlar balıkların yüzdüğü Haliç’in dibinde şimdi göz gözü görmüyor. Çevrede oturan vatandaşların kirlilik yüzünden tekrar haliçten koku geldiğini ifade etmelerine rağmen belediye yetkilileri kirliliği kabul etmediler.

HALİÇ'TEKİ KİRLENME HAVADAN VE SU ALTI KAMERASIYLA GÖRÜNTÜLENDİ

İhlas Haber Ajansı tarafından drone ile görüntülenerek gündeme taşınan Haliç'in kirliliği bu sefer su altı kamerası ile görüntülendi. Eyüp civarında dalış yapılan su altı kamerası ile kirlilik gözler önüne serildi. Haliç'in dibindeki kirlilik şaşkına çevirirken havadan çekilen görüntülerde ise Haliç’in Eyüp civarlarında neredeyse tamamen karardığı gözüktü. Balçık ve kirlilik yüzünden suyun rengi aşırı koyulaştığı görüldü. Haliç üzerinde havadan çekilen görüntülerde botların geçmesiyle bile balçığın su yüzüne çıktığı dikkatlerden kaçmadı. Eminönü civarında tur düzenleyen teknelerin yanaştığı sahil ise temizlenmeyerek çöp yığınları ile dolmuş vaziyette. Gemiler bütün çöplerini denize atılarak çöp adaları oluşturdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından kirliliği bir türlü kabul edilemeyen Haliç’teki havadan ve su altından çekilen görüntüleri gerçeği ortaya çıkarttı. Yeterli bakım yapılamayan Haliç’in ne zaman eski günlerine döneceği merak ediliyor.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Algı operasyonuna tam gaz devam, işiniz ne ki! Allah'tan korkunuz da yok zaten!
  Cevapla
 • vah 1 yıl önce Şikayet Et
  chpli belediyelerin tek bildiği sulara lağım dökmek. Ankaranın derelerine çaylarına lağım verip sonra yeraltına almışlar. Ankaranın derelerini çaylarını koruyup avrupa kanalları gibi turistik ıslah etselerdi avrupa kalitesinde şehir olurdu ankara.
  Cevapla
 • Atmaca 1 yıl önce Şikayet Et
  Beter ol istanbul bunu sen istedin
  Cevapla
 • Ottomans 1 yıl önce Şikayet Et
  Olucak zaten hemde daha beter olucak bunlar istanbulun iyi gunleri
  Cevapla
 • Metin 1 yıl önce Şikayet Et
  GSY kulübünün yönetecilerinden biri seçim önü İMAMOĞLU için son şansımız mutlaka seçilmesi lazım diyordu.Pırıpırıl bir gençmiş.Şimdi Haliçe getirip kafasını çamurlu suda bi yıkayacaksın .mis gibi kokulu kokulu.
  Cevapla
 • Haliçli 1 yıl önce Şikayet Et
  Herşeygini haliçde çok güzel olacak büyük güzellikler için İBB hizmete devam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: 5 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı! Günler sonra bu seviyede!
Son Dakika: Bakan Koca haftalık vaka haritasını paylaştı