Aşıda güzel şeyler olacak

AK Parti MKYK üyelerine çalışmaları süren Kovid-19 aşısı ile ilgili bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzdeki dönemde güzel şeyler olacak” dedi. İki aşının insanlar üzerinde klinik çalışmaları için ilk olarak Sağlık Bakanlığı’na bağlı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’ndan onay alınacak. Aşılar daha sonra gönüllüler üzerinde test edilecek.

Aşıda güzel şeyler olacak
Aşıda güzel şeyler olacak
GİRİŞ 24.09.2020 07:09 GÜNCELLEME 24.09.2020 07:09
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantısında Türkiye’nin koronavirüs ile mücadelesi değerlendirildi. Toplantıda Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, Kovid-19 salgınına ilişkin bir sunum yaptı. Bu sunum ile ilgili değerlendirme sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aşı çalışmaları hakkında bilgi vererek, “Önümüzdeki dönemde güzel şeyler olacak” ifadesini kullandığı ifade edildi. 

AŞILAR ÜÇ AŞAMADAN GEÇECEK

Erdoğan’ın önce kabine toplantısında, ardında da MKYK toplantısında duyurduğu iki aşının insanlar üzerinde klinik çalışmaları için ilk olarak İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundan onay alınacak. Onay çalışmasının ardından aşıların çoğaltılma aşaması başlayacak. Çoğaltılan aşılar üç aşamada denenecek. İlk aşamada aşı çok küçük bir denek grubunda kullanılacak. Ardından aşı ikinci aşamada daha geniş denek grubu üzerine test edilecek. Son olarak da binlerce kişi üzerinde denenecek olan aşı her hangi bir yan etkisi göstermemesi ve durumunda DSÖ’nün onayına sunulacak.

Yenişafak

YAZDIR
YORUMLAR 23
 • Gül er 1 ay önce Şikayet Et
  Cok güzel müjde iNSALLAH bunuda basaricak benim güzel ÜLKEM
  Cevapla
 • Hakan 1 ay önce Şikayet Et
  Önce bana vursunlar
  Cevapla
 • Öteki 1 ay önce Şikayet Et
  İnsan testleri gönüllüler üzerinde derhal denenmelidir. insanlar gerçek virüs ile karşılaşmaktansa zayılatılmışı ile karşılaşmayı tercih ederler.
  Cevapla
 • okan 1 ay önce Şikayet Et
  Ben gönüllüyüm. Devletim istesin önce ben vurulurum
  Cevapla
 • Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiye eski türkiye değil uçaginida yapar füzesinide yapar aşısınıda yapar inşaallah Allah devletimizi var etsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Charlie Hebdo'nun ahlaksız karikatürüne Türkiye'den çok sert tepki!
Son dakika: Avrupa kabusu yaşıyor! Fransa'dan gelen haber şoke etti...