Cübbeli Ahmet Hoca ifade verdi

Selefi derneklerinin silahlandığı yönünde iddialarda bulunan ve kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturması kapsamında ifade verdi.

Cübbeli Ahmet Hoca ifade verdi
Cübbeli Ahmet Hoca ifade verdi
GİRİŞ 25.09.2020 11:47 GÜNCELLEME 25.09.2020 11:47
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün ifadesine başvurdu. 

Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, 2 bin selefi derneğin silahlandığını öne sürmüş, "İç savaşa hazırlanıyorlar. Özellikle Batman, Adıyaman taraflarında çok selefi akım var. Bu silahlanmayı durdurun. Yarın bu işin önünü alamayız" demişti.

Bunun üzerine harekete geçen İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün ifadesine başvuracağını açıklamıştı. Ünlü bu sabah İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne giderek ifade verdi. 

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • GÖRELE 1 yıl önce Şikayet Et
  işte hoca işte din alimi rabbim sayılarını arttırsın
  Cevapla
 • arif abi 1 yıl önce Şikayet Et
  Anadolu irfanına zarar verecek hamlelerden kaçınılmalıdır. ben demiyorum ki şarlatanlara meydan bırakılsın. Hayır aksine, bunlara yaşama ve çoğalma şansı dahi verilmemelidir. Yapılmazsa bu durum en çok halis ihvanı üzer. Bunun yanında hak (doğru) tarikatların da resmi hürriyete kavuşturulmaları şart. Hizmetlerini merdiven altı sürüdüren büyük yapılar olarak mı devam etsinler? Bu devirde bu yapıların devamı kolay mı bu şekilde? Bu onlara zulüm olur, eziyet olur ve vebali olur tüm bunların.
  Cevapla
 • müslüman 1 yıl önce Şikayet Et
  hoca çok çalışıyor.
  Cevapla
 • Hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH razı olsun korkmadan konuşan hocam
  Cevapla
 • ömer 1 yıl önce Şikayet Et
  hocam çok çaba gösterdin allah rası olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ali Koç'tan zehir zemberek hakem açıklaması!
Galatasaray derbi öncesi hata yapmadı!