Eski İsrail Başbakanı Barak: Netanyahu bir diktatör!

İsrail'in eski Başbakanı Ehud Barak, halefi Binyamin Netanyahu'yu "diktatör" olarak nitelendirdi.

Eski İsrail Başbakanı Barak: Netanyahu bir diktatör!
Eski İsrail Başbakanı Barak: Netanyahu bir diktatör!
GİRİŞ 29.09.2020 19:53 GÜNCELLEME 29.09.2020 19:53
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Tel Aviv'deki 103 adlı yerel bir radyoya konuk olan Ehud Barak, "Netanyahu bir diktatördür. İsrail'deki gösterilerin onu siyasi olarak bitireceğini anlıyor. " dedi.

"Göstericiler, Netanyahu'nun yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) bahane ederek, kendisine karşı yapılan protestoları engellemeye çalıştığını söylüyor." diye konuşan Barak, şöyle devam etti:

Ülkede bir sivil çatışma var. Herkes, Netanyahu'nun halkı Kovid-19'a karşı korumakla değil, yolsuzlukla yargılandığı mahkemeyi iptal etmekle veya gösterileri sona erdirmekle ilgilendiğini düşünüyor. Çünkü Netanyahu, olayları olağanüstü hal kanunlarıyla kontrol altına almak istiyor.

AA'nın aktardığı habere göre, Netanyahu'nun yeni bir seçim için şansının kalmadığını anladığını söyleyen Barak, "Son 1 buçuk sene içerisinde yapılan 3 seçimde de çoğunluğu kazanamayarak başarısız oldu. Netanyahu, Kovid-19 ve önümüzdeki altı ay içinde bitmesi mümkün olmayan ekonomik krizden sonra hiç şansı olmadığını biliyor." şeklinde konuştu.

Netanyahu'nun olağanüstü hal kanunlarıyla kontrolü sağlamaya çalışacağına dikkati çeken Barak, gösterilerden taviz verilmemesi gerektiğini ifade etti.

NETANYAHU KARŞITI GÖSTERİLER

İsrail’de 4 ayı aşkın süredir, Kovid-19 salgınını kötü yönettiği ve hakkındaki yolsuzluk davası nedeniyle Netanyahu’nun istifası için gösteriler düzenleniyordu.

İsrail kabinesi, karantinayı gerekçe göstererek protestoların sınırlandırılmasını istemiş ancak Meclis bunu reddetmişti.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • TR - SAKARYA 8 ay önce Şikayet Et
    Bu konuda adam %100 haklı, yakın ilişkiye girmeli Ehud Barak' ı desteklemeliyiz !!! Fondamentalist entegrist extremist Jüdaïst Diktatör Netanyahu
    Cevapla
  • Dermanbey 8 ay önce Şikayet Et
    Ehud Barak dogru söylemis hatta az bile söylemis fakat simdi Türkiyeden bazi cevreler bu söylemi duyunca hicde hoslanmyacaklar cünkü Ellerindeki tek Diktator kozu gitmis olacak...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Marmara'da deniz dibindeki yoğun müsilaj görüntülendi
Aşı randevuları ile ilgili son dakika gelişmesi! Bir açıklama da Bakan Koca'dan