Leyla Aydemir davasında mahkeme kararını verdi!

Ağrı'da 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in öldürülmesine ilişkin davada, amca Yusuf Aydemir ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Leyla Aydemir davasında mahkeme kararını verdi!
Leyla Aydemir davasında mahkeme kararını verdi!
GİRİŞ 02.10.2020 16:20 GÜNCELLEME 03.10.2020 21:21
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Ağrı'da kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir davasında karar çıktı. Amca Yusuf Aydemir cinayet suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve 'cebir ve hileyle kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçundan 4 yıl hapis cezasına çarptırılırken, diğer 6 sanık beraat etti.

 

 

Son dakika: Leyla Aydemir davasında mahkeme kararını verdi!

Ağrı’da 15 Haziran 2018 tarihinde dedesinin köyünde kaybolan ve 18 gün sonra cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir’in ölümüyle ilgili biri tutuklu 7 sanığın bulunduğu davanın duruşması görüldü. Tutuklu sanık amca Yusuf Aydemir, SEGBİS ile Elazığ 2 nolu ceza evinden duruşmaya katıldı. Diğer sanıklar Mehmet Ali Aydemir, Musa Aydemir, Besim Dursun, Hatun Dursun, Yıldırım Artam, Ayşe Artam son savunmalarını yaptı. 

 

 

MAHKEME HEYETİ SANIKLARI DİNLEMEKTEN VAZGEÇTİ

Mahkeme heyeti, haklarında zorla getirttirilme kararı çıkan 3 tanığı dinlemekten vazgeçti. Mahkeme, Kerem Aydemir, Dilaver Aydemir ve Gülcemal Aslan’ın dosyaya yeni bir bilgi katmayacağı yönünden dinlemelerinden vazgeçilmesine oy birliği ile karar verdi. 

SANIKLAR BERAATLERİNİ İSTEDİ

Karar öncesi mahkeme başkanı sanıklardan son sözlerini sordu. Tüm sanıklar haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek, beraatlerini istedi. Mahkeme kararını açıklamak üzere duruşmaya 10 dakika ara verdi. Aranın ardından mahkeme, tutuklu sanık amca Yusuf Aydemir cinayet suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve 'cebir ve hileyle kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçundan 4 yıl hapis cezasına çarptırılırken, diğer 6 sanık beraat etti. 

NE OLMUŞTU?

Ağrı kent merkezinde yaşayan Şükran- Nihat Aydemir çiftinin 7 çocuğundan 6'ncısı olan Leyla, Ramazan Bayramı dolayısıyla geldikleri dedesinin yaşadığı Bezirhane köyünde, 15 Haziran 2018 tarihinde kayboldu. Tüm Türkiye'nin bulunması için seferber olduğu Leyla'nın 18 gün sonra, köye 3 kilometre uzaklıktaki Kurudere mevkisinde cansız bedeni bulundu. Su içinde bulunan küçük kızın babası Nihat Aydemir'in kuzeni Mehmet Ali Aydemir (33), 18 Temmuz günü 'kasten öldürme' suçundan tutuklandı.

ETİKETLER
leyla demir
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Ademoğlu 1 ay önce Şikayet Et
  Allah korkusu, Allah sevgisi, Hesap kaygısı, Marifetullah yoksunluğu
  Cevapla
 • Fadime 1 ay önce Şikayet Et
  Ey Mehrhametlilerin en Merhametlisi olan Rabbim böyle merhametsizlerin cezasını sen ver
  Cevapla
 • Harun 1 ay önce Şikayet Et
  Yazık şu güzel meleğe nasıl kıydın senin hiçmi çocuğun yok nasıl bir insansın senin gibiler cehennemden hiç çıkmayasın en ağır cezalar hep seninle olsun
  Cevapla
 • Ayşe Elmas 1 ay önce Şikayet Et
  Tuhaf karar bu..olayı başından beri takipteyim.Bu kadar organize bir olayı Yusufun tek başına yapması imkansız gibi.Bu işin içinde başka şeyler var çözülmedi tam olarak
  Cevapla
 • Ağrılı 1 ay önce Şikayet Et
  her iki dünyası da gitti ne için sırf Allah'ı bilmezlik için.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İşte rakamlarla Borsa İstanbul gerçeği! Algı operasyonuyla olumsuz göstermeye çalıştılar
Son dakika: FETÖ'nün TSK yapılanmasına dev operasyon!