Diyanet’ten açıklama geldi: Hukuki süreç başlatıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca, sürekli olarak Başkanlık ve Başkan Ali Erbaş'ı hedef alan küfür, hakaret, tehdit içerikli, yalan ve yanıltıcı paylaşımlar yapan sosyal medya hesabıyla ilgili hukuki süreç başlatıldığı açıklaması yapıldı.

Diyanet’ten açıklama geldi: Hukuki süreç başlatıldı
Diyanet’ten açıklama geldi: Hukuki süreç başlatıldı
GİRİŞ 03.10.2020 17:23 GÜNCELLEME 03.10.2020 17:31
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, bir sosyal medya hesabının paylaştığı yalan ve yanıltıcı içeriklerle dini değerler ve Başkanlığın hedef alındığına dikkat çekildi.

Yalan ve iftiradan ibaret bu paylaşımların dikkate alınmaması uyarısında bulunularak, "Dini değerlerimizi sürekli aşağılayan, toplumsal saygınlığı olan kişilere hakaret eden, mütemadiyen Başkanlık ve Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş'ı hedef alan, küfür, hakaret ve tehdit içeren, yalan ve yanıltıcı paylaşımlar yapan, ahlaktan yoksun, karanlık bir sosyal medya hesabının Sayın Başkanımıza atfen paylaştığı, 'Fakirler cennette, şehit mertebesine yakın yedi kat yüksekte olacaklar. Belki de biz onları kıskanacağız' ifadesi de tamamen yalan ve iftiradan ibarettir. Maalesef aralarında sanatçı, gazeteci ve siyasetçilerin de bulunduğu birçok kişinin akla ve mantığa sığmayan bu içeriklerin doğruluğunu araştırmadan paylaşarak yalan ve iftiranın yayılmasına ve kamuoyunu yanlış yönlendirerek Başkanlığımız ve Başkanımıza karşı bir linç kampanyasının başlatılmasına sebep olduğuna üzülerek şahit olmaktayız. İletişim teknolojilerinin bu kadar geliştiği çağımızda, iletişim ahlakının bu denli yitirilmesi geleceğimiz adına kaygı vericidir. Söz konusu hesabın paylaştığı iftira ve hakaretlerle ilgili hukuki süreç başlatılmıştır" denildi.

 

 

YORUMLAR 4
 • Hasan Ergün 6 ay önce Şikayet Et
  Hocam Lütfen üzülmeyin. Akrebin görevi zehirlemektir
  Cevapla
 • Türk 6 ay önce Şikayet Et
  Bunlar diyanete neden saldiriyor aleviligi din yapmak icin
  Cevapla
 • Fatih 6 ay önce Şikayet Et
  Allah her şeyi hakkıyla bilendir. Sayın Ali bey biliyorki, Allah sabredenlerle beraberdir. Saldıranlar da tövbe edip af dilemedikçe varacakları yer bellidir. Azcık araştırıp bu bilgiye ulaşabilirler. Kaynak mı? Yek gerçekliği korunan ilahi kitap. Her akıl sahibi insanın kitabı.
  Cevapla
 • YSF 6 ay önce Şikayet Et
  İyi ki kendilerini ifşa ediyorlar. Ne ahlaksız ne na namussuzluk varsa yapıyor lar. Demek ki Türkçe konuşmakla Türk olunmuyor.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türk SİHA’ları dünyanın dilinde! Tarihin akışını değiştirdi
Dünyada sayılı ülkede var! 'Göktuğ' projesi ile iki füze birden geliyor