Edirnekapı Metrobüs durağı iki hafta kapalı olacak

İstanbul'da Edirnekapı metrobüs durağı, yenileme ve genişletme çalışmaları nedeniyle 9 Ekim Cuma'yı 10 Ekim Cumartesi'ye bağlayan gece yarısı Beylikdüzü istikametine tek yönlü, 16 Ekim Cuma gecesi ise Söğütlüçeşme yönünde yolculara kapatılacak.

Edirnekapı Metrobüs durağı iki hafta kapalı olacak
Edirnekapı Metrobüs durağı iki hafta kapalı olacak
GİRİŞ 08.10.2020 12:56 GÜNCELLEME 08.10.2020 12:56

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) yapılan açıklamaya göre, metrobüs hattındaki yolcu yoğunluğunu azaltmak, engelli erişimini sağlamak amacıyla, istasyonları yeniliyor ve genişletme çalışmaları yürütülüyor. Bu kapsamda, Edirnekapı istasyonunda temmuz ayında başlatılan genişletme çalışmaları devam ediyor.

EDİRNEKAPI İSTASYONU İKİ HAFTA SONU KAPALI

İstasyon, bariyerlerin ve zemin beton imalatının yapılabilmesi için, 9 Ekim Cuma'yı 10 Ekim Cumartesi'ye bağlayan gece yarısı, Beylikdüzü istikametine tek yönlü kapatılacak. Çalışmalar hafta sonu tamamlanıp 12 Ekim Pazartesi saat 05.00'te bitirilecek ve hat, çift yönlü kullanıma açılacak.

Aynı şekilde, 16 Ekim Cuma gecesi Söğütlüçeşme yönü yolculara kapatılacak ve 19 Ekim Pazartesi sabah 05.00'te istasyon, çift yönlü olarak kullanıma açılacak.

YOLCULAR BİR ÖNCEKİ VEYA BİR SONRAKİ İSTASYONDAN İNİP BİNEBİLECEK

İlk hafta sonu istasyonun Beylikdüzü istikametinde kapıların ters tarafta kalması nedeniyle yolcu iniş ve binişleri yapılamayacak. Yolcular bir önceki veya bir sonraki istasyondan inip binebilecek. Bir sonraki hafta sonu bu kez Söğütlüçeşme istikameti kapatılacağından, bu yöne gitmek isteyen İstanbullular, bir önceki veya bir sonraki istasyondan iniş veya biniş yapabilecek.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Sivasspor kaybetse de şansını sürdürdü
İşte 2020'nin en çok satan otomobilleri