Erdoğan'dan Ankara'nın başkent oluşunun yıl dönümü mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'nın başkent oluşunun 97. yıl dönümünü kutladı.

Erdoğan'dan Ankara'nın başkent oluşunun yıl dönümü mesajı
Erdoğan'dan Ankara'nın başkent oluşunun yıl dönümü mesajı
GİRİŞ 12.10.2020 22:25 GÜNCELLEME 13.10.2020 01:00
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'nın 13 Ekim 1923'te başkent ilan edilmesinin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Kurtuluş mücadelesinin karargahı ve Türkiye'nin istiklali ve istikbali için alınan kararların sevk ve idare merkezi olan Ankara'nın başkent ilan edilişinin yıl dönümünü kutlayan Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

"Milli Mücadele döneminde ve Türkiye Cumhuriyeti'nin inşası sürecinde tarihi bir rol oynayan Ankara, bugün de başta milli iradenin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisimiz olmak üzere kritik kamu kurum ve kuruluşlarına ev sahipliği yaparak ülkemiz için önemli konumunu sürdürmektedir.

Geçmişte küçük bir yerleşim yeri olan Ankara, Cumhuriyetimizin gelişme ve ilerleme mücadelesine ortak olmuş, sanayi, eğitim ve altyapı imkanlarıyla Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biri haline gelmiş ve dünyanın önde gelen başkentleri arasına adını yazdırmıştır.

Bu onurlu ve anlamlı günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Milli Mücadele kahramanlarımızı, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve şükranla yad ediyor, Ankara'nın başkent ilan edilişinin yıl dönümünü kutluyor, vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum."

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Kürşat tigin 3 ay önce Şikayet Et
  Ankara tük dünyasının baş kentidir İstanbul manevi kentimizdir savunması sıkıntıdır denizden karadan havadan istanbul savunmasızdır ankara en güvenli başkentlerdendir merkezdedir bunu anlamayanlar koca Osmanlı istambulu kuşatıldı padişah bişey yapamadı eli kplu bağlandı çünkü denizden ingiliz zırhlıları toplarını topkapı sarayına çevirdiler tarihtr bu acıyı yaşadık Allah bidaha yaşatmasın
  Cevapla
 • Leyla 3 ay önce Şikayet Et
  Baskent Ankaradir, Ankara olarak kalmalidir.
  Cevapla
 • fatih 3 ay önce Şikayet Et
  İstanbul veya Konya olmalı
  Cevapla
 • martli 3 ay önce Şikayet Et
  baskent istanbuldur. istanbul binlerce yillik doğal başkenttir. kahire gibi şam gibi berlin gibi moskova paris gibi. elin almanı bile bon u berline taşıdı da biz başkenti istanbula taşıyamadık..
  Cevapla
 • misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Bütün islam alemin başkenti Istanbuldur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mesut Özil İstanbul'a geldi!
Fenerbahçe, Mesut Özil'i KAP'a bildirdi!