Fuat Oktay’dan Kılıçdaroğlu'na Türk Telekom yanıtı: Belge ve kayıtlar açık

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türk Telekom hakkındaki sözlerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan yanıt geldi. Oktay, ''Anlaşılan o ki Kılıçdaroğlu Maraş'ın yerini karıştırdığı gibi bizim görevlerimizi de birbirine karıştırıyor.'' ifadelerinde bulundu.

Fuat Oktay’dan Kılıçdaroğlu'na Türk Telekom yanıtı: Belge ve kayıtlar açık
Fuat Oktay’dan Kılıçdaroğlu'na Türk Telekom yanıtı: Belge ve kayıtlar açık
GİRİŞ 14.10.2020 01:38 GÜNCELLEME 14.10.2020 01:52
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik, "Anlaşılan o ki Kılıçdaroğlu Maraş'ın yerini karıştırdığı gibi bizim görevlerimizi de birbirine karıştırıyor. Kişi kendinden bilir işi. Kılıçdaroğlu'nunki de o hesap" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlunun TBMM Grup Toplantısı'nda merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın kurduğu Türk Telekomun iktidar tarafından özelleştirildiğini belirterek, "Türk Telekom'u Hariri ailesine sattılar. Hariri ailesi Türk bankalarından krediyi çekti ve götürüp devlete verdi. Hariri ailesinin cebinden 5 kuruş para çıkmadı. Sonra banka borçlarını ödemeye gelince Hariri ailesi borcu ödemedi ve 'Al Türk Telekom da senin olsun' dedi. Kurum özelleştirilirken tüm altyapıyı yenileyeceklerdi o da yapılmadı. Dünyanın en büyük kazığını yedik. Ben buna isyan ediyorum” demişti.

Bu sözlere ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Oktay, şunları kaydetti:

 

 

Milletimiz gerçek hortumcunun kim olduğunu SGK'dan bilmektedir. Anılan gruba karşı hukuki süreç, Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olduğum Temmuz 2016-2018 döneminde bizzat şahsım tarafından başlatılmıştır. Sözleşmelerden kaynaklanan tüm hak ve yetkiler, bu süreçte Hazine lehine kullanılmıştır. Buna dair belge ve kayıtlar açıktır.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Nafi 1 ay önce Şikayet Et
    Bu chpkk serseri mayın gibi her türlü iftira yalan hiyanet vatanını satma gibi herşey beklenir bu chpkk ve fetöcülerden
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Rusya'ya ABD kuşatması: Dünyanın en büyüğü harekete geçiriliyor
Türkiye'den Azerbaycan'a 6 tır insani yardım