Halil Sezai'den yeni açıklama!

Komşusu Hüseyin Meriç'i darbettiği gerekçesi ile hakkında 13 yıl 10 ay hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame kabul edilen Halil Sezai, yeni bir açıklama yaptı.

Halil Sezai'den yeni açıklama!
Halil Sezai'den yeni açıklama!
GİRİŞ 18.10.2020 00:34 GÜNCELLEME 18.10.2020 01:29
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış

Tuzla'da komşusunu darbettiği gerekçesiyle tutuklanan şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu hakkında, 5 ayrı suçtan toplamda 3 yıl 7 aydan, 13 yıl 10 aya kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, gönderildiği mahkemece kabul edildi.

SEZAİ'DEN YENİ AÇIKLAMA

Halil Sezai'nin sosyal medya hesabından konuyla ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Açıklaması kardeşi vasıtasıyla sosyal medya hesaplarından paylaşılarak yayımlanan Halil Sezai, "Beni, ezan ve inancım yüzünden yargılama, linç etmeye kalkışılmasını kaldıramıyorum" ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kimse sormadı ama… “Bu bir itibar suikastıdır.”

Günlerdir kamuoyunda tutuklu yargılanmama gerekçe olan olaylar hakkında pek çok şey yazılıyor, anlatılıyor, söyleniyor. Herkes kendi dünya görüşü, değer yargıları üzerinden söz söylüyor, yorum yapıyor, hüküm veriyor…

Kimse de bana, “Aslında ne oldu? Nasıl oldu?” diye sormadı, sormuyor ama ön yargılar hakkında kamuoyu yargısına dönüşüyor. Korkarım ki bu kamuoyu yargısı, adli yargıyı yönlendirici bir baskı oluşturmak amacıyla, bilmediği (ama tahmin ettiğim) nedenler ile pompalanıyor.

Bakın, savcılığa sunulan kamera kayıtlarının kesilip biçilmiş olması, bazı yerlerin sesinin açılıp bazı yerlerin kısılmış olması, basının ve kamuoyunun yalan bilgilere yönlendirilmesi, yargıyı tesir altında bırakacak yalan haberlerin olması bunlara hiç birinden kaygın duymuyorum. Geçte olsa gerçekler görülür ve adalet yerini bulur.

Ancak; beni ezan ve inancım yüzünden yargılama, linç etmeye kalkışmasını kaldıramıyorum…

Şimdiye kadar insanlığa, doğaya karşı vicdanı sorumluluğumun olduğunu bilerek yetiştirildim ve kendimi yetiştirdim. Paylaşmanın kutsallığını deneyimledim. Maddi manevi imkanlarımı insanlarla ve doğada ki canlılarla paylaştım. Elimde geldiğince mutlu etmeye çalıştım, benimde mutluluğa ihtiyacım olduğu niçin…

Allah’tan kendi adıma hiçbir şey istemedim aşk dışında…

O’nun ne istediğini anlamaya çalıştım. O’nu dinledim. Hissetmeye çalıştım.

Ezan bir köprü ve vicdanı sorumluluklarımı hatırlatan kutsal bir çocukluk yadigarıdır…

İşte tamda bu yüzden, beni buradan yaralamaların, yargılamalarına müsaade edemeyeceğim. Ezan saati ile denk geldiğim konserlerimde ara verdiğim için çok matah bir durummuş gibi haberlerimin yapılmasına nasıl şaşırdıysa, şimdi de aynı şaşkınlık ve kızgınlık içindeyim.

Kim neye inandırsa inansın… Kim ne yer ne içerse içsin bu beni ilgilendirmez. Ancak tek derdimiz sadece Youtube içeriği çelmek olduğu zaman diliminde (yaklaşık 6 ay) her defasında, verandasında kurduğu hoparlörle içki masasına çöreklenip ezan açmasının sebebinin içine iyi niyet arayamam... Ezanı kişisel husumeti için bir tahrik ve taciz aracı olarak kullanılmasını yediremedim. Yansıtılan algının tam aksini savunduğum bir tepkinin, şeytani bir şekilde bu duruma getirilmesini hazmedemiyorum.

Evet, bunu daha soğukkanlı, daha sükunetli yapamadığım için üzgünüm.

İnsanız…

Sizlerden ricam; benimde söyleyeceklerim olduğundan haberdar olmanız ve benim açımdan da olaylara bakmanız.Hem de kendi objektifliğiniz ile. Bu şahsın eylemlerine, gerçekliği oluşturmak vicdani bir görevdir.

Son olarak; Her ne kadar böyle bir ispatta bulunmak durumunda kalmayı gururuma yediremesem de, sırtımda ki dövmeyi incelemenizi rica ediyorum. Arama motoruna “Halil Sezai dövmesi” yazmanız yeterli.

Kurumuş bir ağaçta açmış tek bir yeşil yaprak var. Ne yazıyor üstünde?

Sevgiler."

YAZDIR
YORUMLAR 41
 • metin 1 hafta önce Şikayet Et
  Yaptırdığın dövmeden dolayi ne oldugun ortada
  Cevapla
 • İi 1 hafta önce Şikayet Et
  Aglama lan hanı yıgıttın
  Cevapla
 • Veli 1 hafta önce Şikayet Et
  Ne dogasi ormanlari yakan teroristlere iki cift laf edebildinmi
  Cevapla
 • M.ali 1 hafta önce Şikayet Et
  Böyle pişmanlık fayda vermez bunu çok çok önceden düşünecektin be mirim sizin mahalleye bir düştüğüm kardeşim bir daha iflah olmazsın çünkü o mahallede dini ve milli değerlere ne kadar aykırı olursan ve ne kadar saldırırsan o kadar pohpohlanırsın ama zannetme ki sana değer verdiklerinden hayır seni bin mankuet gibi kullanmaktan çünkü şeniz zerre kadar değerin yoktur.şimdide öyle böyle Yok böyle şey.
  Cevapla
 • 1971 1 hafta önce Şikayet Et
  Birazcık şerefin varsa sus konuşma.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İYİ Parti'de bir FETÖ skandalı daha! FETÖ'ye methiyeler düzmüş...
Başkan Erdoğan'ın Putin'e yaptığı tarihi teklif ortaya çıktı! 'Karabağ' için kritik gelişme