Gazeteci Bekir Coşkun hayatını kaybetti

Son olarak Sözcü Gazetesi’nde yazılarını kaleme alan usta yazar Bekir Coşkun vefat etti. Coşkun uzun süredir kanser tedavisi görüyordu

Gazeteci Bekir Coşkun hayatını kaybetti
Gazeteci Bekir Coşkun hayatını kaybetti
GİRİŞ 18.10.2020 22:09 GÜNCELLEME 19.10.2020 00:33
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Uzun süredir kanser tedavisi gören 75 yaşındaki Coşkun, akşam saatlerinde solunum durması nedeniyle getirildiği Ankara Şehir Hastanesinde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.   

Ankara Şehir Hastanesi Başhekimliğinden Bekir Coşkun'un vefatına ilişkin yapılan açıklamada, şu ifadeye yer verildi:

"Ülkemiz basın camiasının kıymetli mensuplarından Sayın Bekir Coşkun, akşam saatlerinde aspirasyon ve buna bağlı solunum durması sebebiyle Ankara Şehir Hastanesi Acil Servisi'ne getirilmiştir. Nöbetçi uzman ekibin yoğun müdahalesine rağmen hayati fonksiyonları geri dönmeyen Sayın Bekir Coşkun hayatını kaybetmiştir. Kıymetli ailesine ve basın camiasına başsağlığı dileriz."  

BEKİR COŞKUN KİMDİR?

1945’te Şanlıurfa’da memur bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen Bekir Coşkun, Ankara’da Yüksek Gazetecilik Okulu’ndan mezun oldu.

1974'te mesleğe foto muhabiri olarak başlayan ardından emniyet ve parlamento muhabirliği yapan Bekir Coşkun, Günaydın Gazetesi’nde Dokuzuncu Köy adlı köşede yazarlık yaptı.

1987'de Sabah Gazetesi’nde Onuncu Köy başlıklı köşesini yazmaya başladı. 1993’te Hürriyet Gazetesi'ne geçen Coşkun, 2009 yılında Habertürk'e transfer oldu. 2010 yılında Cumhuriyet gazetesiyle anlaşan Coşkun, 14 Mart 2014'te Sözcü'deki ilk yazısını yazdı.

2017 yılı Ekim ayında kanser tedavisi nedeniyle yazılarına ara veren Bekir Coşkun, o tarihten bu yana sağlığı el verdiği sürece Sözcü gazetesindeki köşesinden okurlarıyla buluşmayı sürdürüyordu.

 

YAZDIR
YORUMLAR 14
 • AKHİLAL 1 hafta önce Şikayet Et
  Milletle kavgalı olduğuna ve dalga geçtiğine şahitlik ederiz. Öldü. Herkes ölecek. Kainat dahi ölecek. Baki olan yegane Aziz ve Celil olan Allahtır.
  Cevapla
 • Hilmi67 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin. Yorumlara bakıyorumda utanç verici ölenin arkasından konuşmak müslümana yakışmaz anca siyasal islamcılara yakışır.
  Cevapla
 • Mehdi 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah sevdikleriyle haşreylesin.
  Cevapla
 • Tar Eregan 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah için olmayan hayat bomboş...
  Cevapla
 • Karakuş 1 hafta önce Şikayet Et
  Halkın büyük bir kesimine "Göbeğini kaşıyan adam" yakıştırması yapacak kadar siyasi-ticari kaygı içinde heba oldu gitti. Değdimi bilmem. Dünya fani, yine de Allah rahmet eylesin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kaçan Ermenistan askerlerinin son saniyeleri
Ermenistan'a destek veren ünlülere protesto kampanyası