Tükenen PKK'da Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşinden çağrı geldi

Cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi 'Şiar' kod adlı Nurettin Demirtaş'ın sokak eylemleri için çağrı yaptığı ortaya çıktı. Terörist Demirtaş, başarının ancak Kobani benzeri sokak eylemleri ve çatışmalar çıkarılarak sağlanacağını söyledi.

Tükenen PKK'da Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşinden çağrı geldi
Tükenen PKK'da Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşinden çağrı geldi
GİRİŞ 20.10.2020 18:37 GÜNCELLEME 20.10.2020 18:42
Bu Habere 53 Yorum Yapılmış

Son dönemde terörle mücadele alanında yürütülen başarılı operasyonlar ve ikna ağırlıklı teslim olmalar, terör örgütü PKK'yı çaresizliğe itti. İstihbarat birimlerinden alınan bilgilere göre dağda ve şehirde eylem yapamaz hale gelen örgüt, siyasi uzantısı HDP'den beklediğini bulamayınca çareyi sokak eylemlerinde aramaya başladı.

 

 

Selahattin Demirtaş'ın kardeşi 'Şiar' kod adlı Nurettin Demirtaş'ın da kamuoyunda Kobani olayları olarak bilinen 6-8 Ekim 2014 şiddet eylemleri benzeri yeni sokak çatışmaları istediği ortaya çıktı.

"HALK SAVAŞI SOKAKTA BAŞLAR"

 

 

Demirtaş, örgüte yakın yayın organına yaptığı açıklamada, HDP'nin çalışmaları ile bir yere varılamayacağını, başarının ancak Kobani benzeri sokak eylemleri ve çatışmalar çıkarılarak sağlanacağını söyledi. Demirtaş, "Legal siyasal zemine takılıp kalmamak gerekir. Legal alan yapmazsa kimse yapmaz denilemez. Legal alan sadece sokakta olamaz. Sokaktan kopuk da olamaz. Halk savaşı sokakta başlar. Faşizm sokakta yenilir" dedi. 

Demirtaş, özellikle üniversite öğrencilerini kışkırtarak sokak eylemleri için öncü olmalarını istedi. Huzur ortamından rahatsızlığını dile getiren Demirtaş, üniversite gençliğinin sessizliğe gömüldüğünden dert yanarak, eylem yapmaları çağrısında bulundu.

PARTİ BAŞKANLIĞINDAN DAĞA ÇIKIŞ

İzmir Buca Cezaevi'nde tutukluyken Türk Ceza Kanunu'ndaki yeni hükümler kapsamında 2006'da tahliye olan Demirtaş, 2007'de yapılan Demokratik Toplum Partisi (DTP) 2. Olağan Kongresinde Selma Irmak ile DTP eş genel başkanı seçildi. 2007'de askere gitmemek için sahte çürük raporu aldığı iddiasıyla tutuklanan Demirtaş, bir yıl hapis cezasına çarptırıldı, tahliyesinin ardından askere alındı. Demirtaş'ın, terhis olduktan sonra 2009'da Irak'ın kuzeyindeki Kandil'de PKK/KCK terör örgütünün dağ kadrosuna katıldığı tespit edildi.

Nurettin Demirtaş'ın terör örgütü içinde, sözde PKK merkez komite üyeliği, HPG askeri konsey üyeliği yaptığı, PKK eğitim komitesi üyesi, PKK kültür ve sanat komitesi üyesi ile PKK istihbarat komitesi sorumlusu olarak faaliyet yürüttü. İçişleri Bakanlığı Terör Arananlar Listesi'nde Kırmızı Kategori'de yer alan Demirtaş'ın 'resmi belgede sahtecilik', 'silahlı terör örgütüne üye olma', 'askerlikten kurtulmak için hile yapmak' suçlarından toplam 4 aranma kaydı bulunuyor.

ETİKETLER
terörist
YAZDIR
YORUMLAR 53
 • alı 3 hafta önce Şikayet Et
  domdom kurşununun arkanda patlayacağı günler yakındır
  Cevapla
 • 6363 3 hafta önce Şikayet Et
  az kaldı saklanma emir siha lara verildi pahoz erdal gibi olacaksın
  Cevapla
 • KÜRTOĞLU..21 3 hafta önce Şikayet Et
  HDP yöneticileri ile mvk.. çocukları Avrupalarda okuyacak , eğlenecek,gezecek , 5 yıldızlı otellerde fındık kıracaklar benim kürt kardeşlerimide kandırıp sokağa çağırırsınız heeee geçti niğdenin pazarı sür eşeğini kandile derler adama..
  Cevapla
 • xray 3 hafta önce Şikayet Et
  Siyonist köpeği.
  Cevapla
 • martli 3 hafta önce Şikayet Et
  erdoğan i devirebilseler yapacakları ilk iş o. turkiyeyi suriyeye çevirecekler. bunu ip li ve sp liler anlasa yeter. chp liler zaten anlamaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Talat'tan çirkin 'Türkiye' ithamı! Tatar'dan çok sert cevap!
Ve cuma namazı için Diyanet'ten son dakika açıklaması