BAE’li ajan darbe raporu hazırlamış

MİT’in yakaladığı BAE ajanının Ürdün vatandaşı Mahmoud Ayesh Al Astal olduğu belirlendi. Al Astal, Müslüman Kardeşler’e (İhvan) yakın düşünce kuruluşuna sızdıktan sonra Türkiye’deki Birleşik Arap Emirliği muhaliflerine ilişkin bilgiler toplayıp Dubai’ye aktardı. Al Astal, 15 Temmuz ve yeni darbe olasılığına ilişkin de raporlar hazırladı.

BAE’li ajan darbe raporu hazırlamış
BAE’li ajan darbe raporu hazırlamış
GİRİŞ 21.10.2020 06:44 GÜNCELLEME 21.10.2020 08:23
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

MİT’in yakaladığı Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ajanı Filistin asıllı Ürdün vatandaşı Ahmed Mahmoud Ayesh Al Astal hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. TRT Haber’de yer alan habere göre, BAE ajanı Al Astal 7 yıldır Türkiye’de yaşıyordu. Müslüman Kardeşler’in (İhvan) düşünce kuruluşuna BAE karşıtı gazeteci kılıfı ile sızan, bilgi ve belge toplayan ajanın Türkiye’deki BAE karşıtlarını raporladığı belirledi.

MİT'ten operasyon: Yine BAE ajanı!

AYDA 20 BİN LİRA ALDI

Ajan, Türkiye’nin tüm dünyada özellikle İslam coğrafyasındaki ilişkilerine ilişkin de bilgi aktardı. İç ve dış politikaya ilişkin gelişmeleri Dubai’deki üslerine aktaran ajana, aylık 20 bin lirayı bulan ödemeler yapıldı. Türkiye’deki Araplarla ilgili şahsi bilgilerin de yer aldığı raporlar da hazırlayan ajan, 15 Temmuz’u ve yeni bir darbe girişimi olasılığını raporladı.

 

 

Dört gün önce yakalanan ajanı yönlendiren istihbarat ajanı Ebu Ali de tespit edildi. O da Türkiye’yi uluslararası alanda zor durumda bırakacak veri araştırması yapıyordu, Türkiye aleyhine istihbarat topluyordu.

YORUMLAR 9
 • mert 2 yıl önce Şikayet Et
  hep serbest vize ve bacasız turizm ayaklarından kaynaklanıyor
  Cevapla
 • Avusturya Abdullah 2 yıl önce Şikayet Et
  satılmış tasmalı köpek mürted
  Cevapla
 • Ersun 2 yıl önce Şikayet Et
  Anasından emdiği sütü burnundan getirmezseniz, size ne diyeyim!
  Cevapla
 • Haber 2 yıl önce Şikayet Et
  Ne işdir önüne gelen darbe yapmayı planlamış gibi. Satılık araplar bile düzen kurmaya çalışmış. Nasıl bir ülke olmuşuz. Heytler, esip gürlemeler bir işe yaramamış galiba. Türk ün türkden başka dostu yoktur.
  Cevapla
 • bahoç 2 yıl önce Şikayet Et
  BAE kendi nüfusu 1.5 milyon diğet 6.5 milyona yakını yabancı çalışan işçi sınıfı şimdi TÜRKİYE de ne kadar Bae vatandaşı ve oraya hizmet eden satılık arap varsa sınır dışı edin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Libya'dan petrol ve gaz çağrısı! Resmen ilan edildi
Son seçimlerdeki sonuçları en doğru onlar tahmin etmişti! Bomba sonuçları açıkladı...