Başsavcılıktan Kırıkkale'de cezaevinde ölüm açıklaması: Asılı halde bulundu

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı, cezaevindeki bir hükümlünün infaz koruma memurları tarafından darbedildiği için öldüğü iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Başsavcılıktan Kırıkkale'de cezaevinde ölüm açıklaması: Asılı halde bulundu
Başsavcılıktan Kırıkkale'de cezaevinde ölüm açıklaması: Asılı halde bulundu
GİRİŞ 22.10.2020 19:26 GÜNCELLEME 22.10.2020 19:57
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı medya kuruluşlarında, Kırıkkale F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda hükümlü S.T'nin ölümü hakkında yayınlanan haberlerle ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla basın açıklaması yapılması gereğinin hasıl olduğu belirtildi.

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Açıklamada, "Hükümlü S.T. 18 Ekim'de oda arkadaşı hükümlü M.K'nin infaz koruma memurlarına haber vermesi üzerine merdiven boşluğunda asılı vaziyette bulunmuştur. Yapılan ilk müdahale sonrası 112 sağlık ekipleri tarafından S.T'nin öldüğü tespit edilmiştir. Olayla ilgili derhal soruşturma başlatılmıştır." ifadeleri kullanıldı. 

S.T'nin "infaz koruma memurları tarafından darbedildiği" iddiası ve iki hükümlünün odasında daha önce yapılan aramalarda yasak eşya bulunmasıyla ilgili soruşturmaların da ayrı ayrı devam ettiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Hükümlü S.T'nin ölümünün ardından başlatılan soruşturma titizlikle devam etmektedir. Ayrıca konuyla ilgili olarak Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından görevlendirilen iki adalet müfettişi ile Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilen bir başkontrolörün inceleme işlemleri sürmektedir. Olayların tüm boyutlarıyla ayrıntılı ve çok yönlü olarak soruşturma ve incelemesi, adli ve idari yönden devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

KAYNAK: AA
ETİKETLER
darp
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Insan 4 ay önce Şikayet Et
  Yaptılar diyecek degiller. Artik kimse inanmıyor
  Cevapla
 • Devriye 4 ay önce Şikayet Et
  Kuyruk acısı var heralde sende
  Cevapla
 • mahmuthan 4 ay önce Şikayet Et
  ne yani devlet yalan mı söylüyor.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Foreign Policy: Arapların devri kapandı! Geleceği İran, Türkiye ve İsrail belirleyecek
Erdoğan ve Merkel'den kritik görüşme! Nisan ayında resmen başlıyor