Başkan Erdoğan'dan Berlin'deki cami baskınına kınama

Son Dakika haberi; Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Berlin'deki cami baskını hakkında paylaşımda 'İnanç hürriyetini tümden yok sayan polis operasyonunu şiddetle kınıyorum.' ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 23.10.2020 21:47 GÜNCELLEME 23.10.2020 22:42
Bu Habere 105 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Berlin'deki Mevlana Camii'nde sabah namazı saatinde gerçekleştirilen, Avrupa'yı Orta Çağ karanlığına her geçen gün biraz daha yaklaştıran ırkçılık ve İslam düşmanlığından beslendiği apaçık ortada olan, inanç hürriyetini tümden yok sayan polis operasyonunu şiddetle kınıyorum." ifadelerini kullandı.

Berlin'deki cami baskını

Erdoğan, paylaşımında şunları kaydetti:

"Yıllar boyu demokrasinin, insan haklarının ve özgürlüklerin beşiği olarak anılan Avrupa, bugün ne yazık ki farklılıklarıyla savaşan bir yapıya bürünmüştür. Türkiye olarak, hiçbir gerekçenin kutsal bir mabedin hoyratça çiğnenmesine zemin oluşturamayacağına inanıyoruz.

"İSLAM DÜŞMANLIĞIYLA MÜCADELEMİZİ KARARLI BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRECEĞİZ"

Başkan Erdoğan Mevlana Camii cemaatine geçmiş olsun dileklerini ileterek "Dünyanın neresinde ve ne şekilde olursa olsun; ırkçılıkla, yabancı karşıtlığıyla ve İslam düşmanlığıyla mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

Berlin'deki cami baskını

NE OLMUŞTU?

Sabah saatlerinde camide gerçekleşen ve 150 polisin katılığı aramalar sırasında polislerin Mevlana Camisi'nin halılarına botlarla basması ve namaz vaktinde arama yapılması tepkilere yol açmıştı.

Almanya'nın başkenti Berlin'de Mevlana Camisi'nde yapılan aramalar sırasında polislerin üzerinde namaz kılınan halılara botlarla basmasına cami yönetimi ve Müslümanlar tepki göstermişti.

ETİKETLER
saldırı
YAZDIR
YORUMLAR 105
 • K.Maraşlı İsmet 1 ay önce Şikayet Et
  Biz Türk milleti kadar aziz bir millet yok. Elhamdülillah. Ülkemiz de yaşayan İslam dışı inanç sahipleri paşalar gibi yaşıyorlar. İnançlarını yaşıyorlar. Biri de çıkıp Avrupa da yapılan islam düşmanlığın dan dolayı konuşmuyorlar. Yazıklar olsun. Fos adamlar.
  Cevapla
 • mert 1 ay önce Şikayet Et
  kısasa kısas lazım gelir
  Cevapla
 • Sabir 1 ay önce Şikayet Et
  Allah sizin bin belanizi versin soyu bozuklar. Aslinda insanhaklari mahkemesinde dava acilmasi gerek.
  Cevapla
 • Ahmed 1 ay önce Şikayet Et
  Kızıl Elma
  Cevapla
 • C.Türk 1 ay önce Şikayet Et
  Avrupada ; islama karşı Haçlı Zulmü giderek çoğalıyor!.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD 2021 yılı savunma bütçesi açıklandı! Türkiye'ye yaptırım kararı
Kısıtlamalar bu akşam başlıyor! Hafta sonu sadece bunlara izin var...