İstanbul'un bir haftalık koronavirüs bilançosu açıklandı! Korkutucu tablo

Sağlık Bakanlığı 11-18 Ekim haftasına ilişkin corona virüs verilerini açıkladı. Bir haftada 792 bin 626 test yapıldı, 11 bin 960 yeni hasta tespit edildi. Haftalık raporda, salgının başkenti haline gelen İstanbul'daki korkutucu artış ise dikkat çekiyor.

GİRİŞ 24.10.2020 17:10 GÜNCELLEME 24.10.2020 17:39
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Sağlık Bakanlığı 11-18 Ekim haftasına ilişkin corona virüs durum raporunu yayımladı.Bir haftada 792 bin 626 test yapıldı, 11 bin 960 yeni hasta tespit edildi. 459 kişi hayatını kaybetti

Marmara Bölgesi genelinde hasta sayısındaki artış sürüyor.
Bölgede, toplam 5 bin 61 yeni hasta var. Bunların 3 bin 576'sı İstanbul'dan. Bakanlığın günlük raporuna göre, İstanbul'da 22 Ekim'de 708 yeni hasta kaydedildi.

Haftalık rapora göre, Ankara, Karaman ve Konya bin 637 yeni hasta ile ikinci sırada yer alıyor.

 

 

Listede bin 157 yeni hasta ile Ege Bölgesi üçüncü sırada yer alıyor. 
959 yeni hasta ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi dördüncü sırada.
Akdeniz Bölgesindeki ise yeni hasta sayısı yüzde 10 virgüll 7 artarak 839 oldu.Son 7 gün içinde 100 bin kişiye düşen yeni hasta sayısı, İstanbul, Batı Anadolu, Orta Anadolu, Ortadoğu Anadolu ve Doğu Marmara Bölgelerinde 15 sınırını aştı.

Kahramanmaraş 27,6, Denizli 26,5 ve Ankara 23,3 ile büyükşehirler arasında en yüksek son 7 gün insidansına sahip olan iller.

YAZDIR
YORUMLAR 31
 • Çeto 4 ay önce Şikayet Et
  Millet sahibinden de çatır çatır fiyat kırıyor bunlar galerici lafıyla fiyat düşmedi diyor. İnanmayan 2 ilanı favoriye alıp 10 gün sonra baksın
  Cevapla
 • Berke 4 ay önce Şikayet Et
  Kardeşim yanlış yere yazmışsın
  Cevapla
 • Sedat Yakup 4 ay önce Şikayet Et
  İstanbul.un Nüfusu kaç 15 Milyon bir Ülke Nüfusu bu rakamların böyle olması normal toplumu germeyin
  Cevapla
 • Ahmet Tarik 4 ay önce Şikayet Et
  Bu nasıl doğu marmara Düzce,Bolu,Eskişehir doğu marmara bölümünde!!? :)
  Cevapla
 • Düşünüyorum 4 ay önce Şikayet Et
  Ecel geldiğinde ne bir an ileri gider ne de bir an geri gelir ne bu dünya sevgisi kaplamış içimizi de bırakıp gitmeye korkuyoruz
  Cevapla
 • MURAT 4 ay önce Şikayet Et
  Maltepe yaşıyorum. burdan duyurmak istiyorum... maltepe sokak ve caddelerinde gördüğüm onlarca kağıt toplayan. ekmak parası için çöpleri karıştıran insanlara sahip çıkılması ve barınak yiyecek verilmesi lazım. hem kendileri hem bizleri hasta etmelri mümkün.. ayrıca kimse kusura bakmasın. bende esnafım ama çay ocağı kafterya gibi yerlerde maske takma zorunluluğu yok. oturan herkes maskesiz sıgarasını çayını içiyor. yol kenarlarında ve bahçelerde bu şekilde virüs bulaşmıyormu. sadece otobüs veya minübüstemi bulaşıyor ?
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Maltepe belediye başkanına yazın
  Cevapla
 • AHİRZAMAN YOLCUSU 4 ay önce Şikayet Et
  doğru diyorsun bende bağcılarda yaşıyorum sanırım ( 4den fazlaydı) 5/6 suriyeli çocukların çöplerde çıkardığı prinç plavını elleriyle yerken gördüm.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Galatasaray-Sivasspor!CANLI
Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan kadına şiddet açıklaması!