Bakan Akar'dan çirkin karikatürle ilgili ilk açıklama: Terörün mizah hali

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fransız dergisi Charlie Hebdo'yu kınayarak, "Yapılan bir ifade özgürlüğü değil fikir fakirliğidir. Açıkça bir saldırıdır. Terörün mizah halidir" dedi.

Bakan Akar'dan çirkin karikatürle ilgili ilk açıklama: Terörün mizah hali
Bakan Akar'dan çirkin karikatürle ilgili ilk açıklama: Terörün mizah hali
GİRİŞ 28.10.2020 16:50 GÜNCELLEME 28.10.2020 16:59
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Bakan Akar, Fransız dergisi Charlie Hebdo'nun İslam'a, Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Derginin çirkin saldırılarını şiddetle ve esefle kınadığını belirten Akar, şunları kaydetti:

"Hiçbir kutsal değer tanımayan, ifade özgürlüğü adı altında sistematik olarak İslamiyet’e saldıran bu dergi, yayınları ile AB’nin kuruluş felsefesini oluşturan evrensel ve ahlaki değerleri de çiğnemektedir. Yapılan bir ifade özgürlüğü değil fikir fakirliğidir. Açıkça bir saldırıdır. Terörün mizah halidir. Bu tür yayınların radikal grupların işine yarayacağı ve en çok zararı da nüfusunun kayda değer bir kısmı Müslüman olan Fransız toplumuna verdiği açıktır. Aklıselim, makul ve mantıklı düşünen Fransız halkının da bu çirkin yaklaşıma en güzel cevabı vereceğine inanıyoruz."
 

ETİKETLER
karikatür hulusi akar
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Aslan 1 yıl önce Şikayet Et
    Fransız halkından birşey bekleme bakan. Müslümanlar bir olup bunlara boykot yapacağız. Ekonomik olarak çökecekler. Onlar için herşey para.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Fuat Oktay'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Millet öyle bir hareket çeker ki..
Sayılı ülkede var! Türkiye de 'Yeni Süper Malzeme'yi üretmeye başladı