Erol Mütercimler hakim karşısına çıktı

İmam Hatipler için aşağılayıcı sözler kullanan ve hakkında 1 yıl 6 aya kadar hapis cezası istenen Erol Mütercimler, ilk kez hakim karşısına çıktı. Mütercimler, sarf ettiği sözler nedeniyle bir kez daha özür diledi.

Erol Mütercimler hakim karşısına çıktı
Erol Mütercimler hakim karşısına çıktı
GİRİŞ 13.11.2020 21:34 GÜNCELLEME 13.11.2020 21:35
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Yazar Erol Mütercimler'in, "halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan 9 aydan 1,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istemiyle yargılanmasına başlandı.

 

 

İstanbul 12. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya, sanık Erol Mütercimler 4 avukatıyla katıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ve İlim Yayma Cemiyeti ile KADEM'in de aralarında bulunduğu 9 müştekiyi ise avukatları temsil etti.

Duruşmada, Erol Mütercimler, "Bu davadaki sözlerim öz düşüncem olmadığı için savunmuyorum. Kesinlikle kastım yoktur." dedi. Tekrar özür dileyen Mütercimler beraatini istedi.

 

 

Mahkeme duruşmayı, 22 Şubat 2021'e erteledi.

YORUMLAR 25
 • blnt 3 yıl önce Şikayet Et
  özür dileyecekdin neden konuştun konuştun neden özür diliyorsun delikanlı gibi dur sözünün arkasında ki adam sanalım seni çek cezanı çık
  Cevapla
 • Namık 3 yıl önce Şikayet Et
  onun özürunu kabul etmiyoruz adi herif
  Cevapla
 • tarzan 3 yıl önce Şikayet Et
  pis herif
  Cevapla
 • BİROL 3 yıl önce Şikayet Et
  Din düşmanı
  Cevapla
 • hakka taraf 3 yıl önce Şikayet Et
  bunu sallandıracaksın darağacında bir daha kimse islâm dinine olan kinini başka vasıtalar üzerinden dolaylı olarak kullanmasın
  Cevapla
 • ercan 3 yıl önce Şikayet Et
  islam diniyle imamhatipin alakası ne?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Süper Lig'de yabancı kuralı değişti!
Dünyada en çok israf bu ülkelerde yaşanıyor! İşte Türkiye'nin sıralaması