Kumpası açığa çıkardı, başına gelmeyen kalmadı

Kozmik Oda’dan çaldığı devlet sırlarını yurt dışına kaçıran FETÖ’cü eski TÜBİTAK Siber Güvenlik Enstitüsü Uzmanı Ünal Tatar, ABD’nin en prestijli üniversitelerinde çalışırken, tuttuğu tutanaklarla savcı ve polisler arasındaki işbirliğini açığa çıkartan eski TÜBİTAK Elektronik ve Kriptoloji Enstitüsü Baş Uzman Araştırmacısı Umut Barış Erdoğan’ın başına gelmeyen kalmadı.

Kumpası açığa çıkardı, başına gelmeyen kalmadı
Kumpası açığa çıkardı, başına gelmeyen kalmadı
GİRİŞ 15.11.2020 07:32 GÜNCELLEME 15.11.2020 11:09
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Kumpasa uğradı, işinden edildi. Erdoğan’ın görevlendirildiği kozmik odada o gün şunlar yaşandı: 27 Aralık 2009’da Seferberlik Tetkik Kurulu Başkanlığı’ndaki Kozmik Oda’ya girilecekti. Hakim Kadir Kayan tarafından görevlendirilen bilirkişinin adı Umut Barış Erdoğan’dı. Erdoğan, kurula geldiğinde Savcı Mustafa Bilgili de oradaydı, polislerin kendisiyle görüşmesini istediğini söyledi. Erdoğan, kumpasın farkındaydı ve tarafsızlığını kaybetmemek adına Bilgili’nin bu isteğini bir peçeteye yazarak askeri savcı Tezer Türkay Güven’e gösterdi. Erdoğan’ın polislerle yaptığı görüşmeden sonra tutturduğu 3 sayfalık tutanak, yıllar sonra kozmik ihanetin de belgesi oldu.

 

 


KÂBUS BAŞLIYOR

Erdoğan’ın bu davranışı FETÖ’cü savcı, hakim ve polislerin gözünden kaçmadı. Olaydan 1 gün sonra telefonları dinlemeye alındı. Yıllardır çalıştığı TÜBİTAK’ta mobbinge uğradı. TSK içinde yürüttüğü projelerden el çektirildi. Yeni odası, bilgisayarı bile olmayan bir depoydu. Dayanamayan Erdoğan 2012’de istifa edip eğitim için yurtdışına gitti. Döndüğünde iş bulamadı. 17-25 Aralık operasyonunun ardından TÜBİTAK’a geri döndü. Ancak FETÖ üyeleri yine rahat bırakmadı. Tekrar istifa etti. 1.5 ay süren işsizliğinin ardından Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nda işe başladı. Ancak burada da benzer durumlar söz konusuydu. Yine işsizdi. 2016 yılında Havelsan’da işe başladı. Kurum halen FETÖ’cülerin etkisi altındaydı. Bunu dile getirmeye başladığında, insan kaynakları biriminden, “Yönetim sizinle çalışmak istemiyor” sözünü duydu. Edirne’deki bir operasyonda ismi FETÖ’ye karıştırıldı. Şimdi kendi kurduğu bilişim şirketinin başında.

 

 

KAYNAK: HÜRRİYET
YORUMLAR 8
 • samsunlu 3 yıl önce Şikayet Et
  satılık soysuzlar... ya devlet başa ya kuzgun leşe...!
  Cevapla
 • mart 3 yıl önce Şikayet Et
  millete karşı dhkp fetö pkk terör ittifakının ne kadar tehlikeli bir ittifak olduğunu buradan anlayın.
  Cevapla
 • muyo 3 yıl önce Şikayet Et
  demekki hala bu insan müsveddesi aşağılık yaratık fetö ve onun soysuz satılmış dönme uşakları hala en etkili yerlerde devlet gerekeni yapacaktır
  Cevapla
 • yiğido 3 yıl önce Şikayet Et
  fetöcüler o kadar sistemli çalışmaları devam ediyor ki anlatamam. adamlar içeri girenlerini çıkanlarını takip ediyorlar. bir araya 3 er kişi olarak da olsa bir araya geliyorlar. Devlet bunlara acır ise işin sonu kötü olur. fetöcü olmayanlara düşman gibi bakıyorlar. siyonist yahudi gibiler.
  Cevapla
 • Ahmet 3 yıl önce Şikayet Et
  İdam cezası şart bu ülkeye....
  Cevapla
 • Nasr Ettin 3 yıl önce Şikayet Et
  Etkin güç haklı olan olmadıktan sonra yine yanan, yakılan, yıkılan, asılan masumlar olacaktır. Keşke bir idam yasasına kalsaydı tüm adelet tasaları
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Peygamber Efendimiz ve İslami değerlere hakaret! Bakanlık harekete geçti
Seyhan Baraj Gölü'ne uçan ailenin kaza görüntüleri ortaya çıktı