Yeni kısıtlamalar başladı! İşte tüm detaylar

Koronavirüs ile mücadele amacıyla uygulanacak yeni tedbirler saat 20.00 itibariyle devre girdi. Restoranlar, lokantalar, kafe ve pastaneler artık paket servise döndü. AVM, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri ise 10.00-20.00 saatleri arasında açık olacak.

Yeni kısıtlamalar başladı! İşte tüm detaylar
Yeni kısıtlamalar başladı! İşte tüm detaylar
GİRİŞ 20.11.2020 20:00 GÜNCELLEME 23.11.2020 17:58
Bu Habere 48 Yorum Yapılmış

Yeni koronavirüs (COVID-19) tedbirleri ile sokaklardaki kalabalıklar azalacak. Belirlenen saatlerde hayat, yeniden eve sığacak. 

 


Tedbirler kapsamında getirilen sokağa çıkma kısıtlaması yarın başlayacak. Buna göre, tüm illerde yarından itibaren 65 yaş ve üzeri kişiler 10.00-13.00, 1 Ocak 2001 ve sonrasında doğan 20 yaş altı bireyler ise 13.00-16.00 saatlerinde sokağa çıkabilecek. Bu kişiler, belirtilen saatler dışında sokağa çıkamayacak. Çalışanlar, iş yerleriyle illiyetlerini gösteren çalışma, SGK kaydı gibi belgeleri ibraz etmeleri halinde kısıtlamadan muaf olacak. 

Son dakika: Yeni kısıtlamalar başladı! İşte tüm detaylar

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HANGİ SAATLERDE OLACAK?

Ayrıca hafta sonları tüm kesimler sadece 10.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek. Bu saatler dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Üretim, imalat ve tedarik zincirindeki kurum ve kuruluşlar kısıtlamadan muaf olacak ve hizmet vermeye devam edecek.

Bu doğrultuda 21 Kasım Cumartesi saat 20.00'den 22 Kasım Pazar günü saat 10.00'a kadar, 22 Kasım saat 20.00'den 23 Kasım Pazartesi günü saat 05.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonlarında da uygulama bu şekilde sürecek.

Hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı süreler içerisinde vatandaşların özel araçlarıyla şehir içi ya da şehirler arası seyahate çıkmamaları esas olacak. 

Son dakika: Yeni kısıtlamalar başladı! İşte tüm detaylar

Vatandaşların yoğun bulunduğu/bulunabileceği cadde, sokaklar, ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma durakları gibi alanlarda uygulanan sigara içme yasağı, İl ve İlçe Umumi Hıfzıssıhha kurullarınca genişletilebilecek.

İl Umumi Hıfzıssıhha kurullarınca, yerel yönetimler tarafından şehir içi toplu ulaşım araçlarındaki yoğunluğu azaltacak, seferlerdeki seyrekleşmeyi sağlayacak şekilde başta sefer sayılarının artırılması olmak üzere her türlü tedbirin alınması sağlanacak.

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ

Tüm illerde 65 yaş ve üzeri kişiler gün içerisinde 10.00-13.00 saatlerinde sokağa çıkabilecekler. 

20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ

1 Ocak 2001 ve sonrasında doğan 20 yaş altı bireyler ise gün içerisinde 13.00-16.00 saatlerinde sokağa çıkabilecek. Bu saatler dışında belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlanacak. 

UZAKTAN EĞİTİM

Eğitim ve öğretim faaliyetleri 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzaktan eğitimle yapılacak

YORUMLAR 48
 • Hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok saçma yasak gündüz olmalı
  Cevapla
 • avakado 1 yıl önce Şikayet Et
  hafta sonu sabah namazı ne olacak yakınımızdaki camiye gidemiyecekmiyiz
  Cevapla
 • Karakalem 1 yıl önce Şikayet Et
  Restorant'da çalisiyoruz umarim sosyal devlet anlayisi ile bu pandemi surecinde devletimizin şefkatli elini omuzumuzda hiss eder çoluk çocugumuzun geçimi için nakdi yardim aliriz.Çunku biz çalişmaz isek para kazanamiyoruz.Allah Yar ve Yardimcimiz olsun..
  Cevapla
 • tarafsız hızırali 1 yıl önce Şikayet Et
  haber 7.... 15 yıldır sizin haberlerinizi okuyorum doğru dürüst birtek siz varsınız yeminle allah razı olsun sizden kucak dolusu sevgilerimle tarafsız gazete neyseniz osunuz teşekkürler
  Cevapla
 • hızır ali 1 yıl önce Şikayet Et
  ha bide püfe değil büfe edebiyat sıfır beni neşelendirdin allahta seni güldürsün..amin
  Cevapla
 • Kenan 1 yıl önce Şikayet Et
  Edebiyat değil Türkçe, Allah da seni güldürsün :)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
6’lı masa bir kez daha bir araya geldi! Toplantı sonrası aday açıklaması
İYİ Partili isimlerden Kılıçdaroğlu tepkisi: Akşener böyle bir şey derse utanırım...