Dışişleri’nden Yunanistan Dışişleri Bakanı’na tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, “Yunanistan Dışişleri Bakanı’nın bugünkü açıklamalarında ülkemize yönelttiği ithamlar ve kullandığı tehditkâr dil, Yunan tarafının ülkemizle arasındaki meseleleri diyalog ve diplomasi yoluyla çözmeyi arzu etmediğini bir kez daha göstermektedir” dedi.

Dışişleri’nden Yunanistan Dışişleri Bakanı’na tepki
Dışişleri’nden Yunanistan Dışişleri Bakanı’na tepki
GİRİŞ 24.11.2020 22:47 GÜNCELLEME 24.11.2020 22:47
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın sosyal medyada çıkan Türkiye ile ilgili beyanları hakkındaki soruya cevap verdi.

Aksoy, “Yunanistan Dışişleri Bakanı’nın bugünkü açıklamalarında ülkemize yönelttiği ithamlar ve kullandığı tehditkâr dil, Yunan tarafının ülkemizle arasındaki meseleleri diyalog ve diplomasi yoluyla çözmeyi arzu etmediğini bir kez daha göstermektedir. Türkiye’nin Doğu Akdeniz meselesinde Ağustos ayından bu yana sergilediği yapıcı tavır ve attığı iyi niyet adımları maalesef karşılık bulmamıştır. Hal böyleyken, Yunanistan’ın bölgedeki maksimalist talepleri karşısında, ülkemizin ve Kıbrıs Türklerinin haklarını korumak için yürüttüğümüz kararlı faaliyetleri ‘provokatif’, hatta ‘yasadışı’ olarak nitelemesi diyalogdan kaçmak için ileri sürdüğü bahanelerdir. Türkiye diyalog çağrılarını her daim sürdürmüştür ve sürdürecektir. Yunanistan tehdit diliyle ve AB’yi arkasına almaya çalışarak bir sonuca ulaşamayacağını artık anlamalıdır. Önkoşullar ileri sürmekten vazgeçmeli ve görüşme masasına bir an evvel oturmalıdır” dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • hüsnü 3 ay önce Şikayet Et
  Yahu diyalog eşitler(insanlar) arasında olur, çapulcu batının kadrolu eşşeği Yunan yöneticileriyle değil.Kaale almayın
  Cevapla
 • Selim 3 ay önce Şikayet Et
  Madem kıta saganlıgını tanımıyorlar biz de masada verilen adaları savaşla alarak ikinci kez denize dökmesini de biliriz onları az kaldı devam edin böyle
  Cevapla
 • batar 3 ay önce Şikayet Et
  yunanlılar yakında , işgal ettikleri topraklara pasaportla girecekler haberleri yok.
  Cevapla
 • Şimal 3 ay önce Şikayet Et
  Susturmazsak çok pişman oluruz.
  Cevapla
 • net 3 ay önce Şikayet Et
  her yunan adasının karşısına bir siha üssü kurulması gerekir. Kıbrısa da siha üssü kurulmalı.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Bölge kırmızı alarm veriyor! Yüz yüze eğitime ara verildi
Çöl tozlarında virüs tehlikesi!