Eğitim-Bir-Sen'den Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu

Son Dakika haberi; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun öğretmenler arasında ayrımcılık yapan sözleri hakkında Eğitim-Bir-Sen suç duyurusunda bulundu.

GİRİŞ 25.11.2020 19:26 GÜNCELLEME 25.11.2020 19:26
Bu Habere 220 Yorum Yapılmış

Kılıçdaroğlu' dün CHP grup toplantısındaki konuşmasında "Mevcut iktidarın peşinden giden öğretmen varsa, kimse kusura bakmasın ben ona öğretmen demem" ifadelerini kullanmıştı.

Eğitim-Bir-Sen'den yapılan açıklama şu şekilde;

Eğitim-Bir-Sen olarak, partisinin grup toplantısında öğretmenlerimiz hakkında aşağılayıcı, ayrıştırıcı ifadeler kullanarak hakaret eden Kemal Kılıçdaroğlu hakkında savcılığa şikâyette bulunduk.

"ÖĞRETMENLERİMİZİ YAFTALADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM çatısı altında, Öğretmenler Günü’nde, “Hâlâ iktidarın peşinde giden öğretmen varsa, kimse kusura bakmasın, ben ona öğretmen demem. Öğretmen, iradesini pazarlayan kişi değildir” diyerek, öğretmenlerimizin iradelerini yaftalamış, demokratik tercihlerini aşağılamış, tahkir edici bir üslupla öğretmenlerimize yönelik çirkin ifadeler kullanmıştır.

ÖĞRETMENİ "İRADESİNİ PAZARLAMAKLA” İTHAM ETTİ

Öğretmenin iradesini hiçe sayarak, kendi istediği gibi hareket etmediğini düşündüğü tüm öğretmenleri ötekileştiren, öğretmeni “iradesini pazarlamakla” itham eden, alenen aşağılayan, tahkir eden şahsın, bu çirkin fiili nedeniyle adalet önünde hesap vermesini istiyor; ayrıca öğretmenlerimizin ve kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz.

Kılıçdaroğlu’nun, öğretmenlerin iradelerini yargılayan, onları töhmet altında bırakan, kutuplaştırıcı ve tahkir edici ifadelerini kınıyoruz. Öğretmenliğe saygının, öğretmene ve öğretmenin iradesine saygı duymakla başlayacağını hatırlatıyor, kendisini bütün öğretmenlerimizden özür dilemeye davet ediyoruz.

Genel Başkanımız Ali Yalçın, yakışıksız sözleri sarf eden Kılıçdaroğlu’na sosyal medya hesabından tepki göstermiş, suç duyurusunda bulunacaklarını dile getirerek, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öğretmenlerin iradesine saygı duymayan ifadeleri vicdanları yaralamış, tüm öğretmenleri üzmüştür. Öğretmenleri ayrıştıran, kutuplaştırıcı hakareti yargıya taşıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

YAZDIR
YORUMLAR 220
 • avşar 8 ay önce Şikayet Et
  chp ye destek olursan öğretmensin değilsen öğretmen bile demem. chp ye destek olursan sanatçısın değilsen sanatçı bozuntusu chp ye destek veren gazeteci ise özgür gazetecisin değilsen yalakasın. chp ye destek veren iş adamıysan cesursun değilsen çetesin. hakim chp nin istediği gibi karar verirse adalet yerini bulur değilse satılmış hakim olur. bürokrat chp nin istediği gibi değilse liyakatsız sarayın adamı olur.siyasi parti chp ile ittifak yaparsa demokrasi olur değilse saray bekçisi olur. sonra da çıkıp derler ki millet ayrıştırılıyor. hadi oradan
  Cevapla
 • ercom 8 ay önce Şikayet Et
  senınde bu gunlere gelmeni saglayan egitim almanı saglayan yine eleştirdigin ögretmenlerdir bunu asla unutma Ya senin aklından zorunmu var durup durup olmadık şeyler söylüyorsun
  Cevapla
 • REŞAT SEV 8 ay önce Şikayet Et
  bi siyasetçi gibi değilki herkeze saldırı kim kime isterse oy verir bu kadar basit insanları aşşağılamak olmaz ki
  Cevapla
 • cem 8 ay önce Şikayet Et
  Bu adam iyi ye kötü der. işi gücü yalan dolan yüzüde kızarmıyor, insanda bir ar damarı olur. HDP CHP İP anayasa taslağı hazırlayıp ülkeyi parçalama düşüncesine girdiği halde inkar ediyorlar. HDP çıkıpta Biz Anayasa hazırlığı yapmadık demiyor demekki GERÇEK . insanlarımız uyansın ve gerçekleri görsün ülkesini sevsin.
  Cevapla
 • Mahmut 8 ay önce Şikayet Et
  Bu şahsiyet ve zihniyeti iktidara gelirse neler olacağını neler yapabileceğini ağzından kaçırdı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
RTÜK acımadı! Fatih Altaylı'ya ceza!
Van'da esnaf ziyareti yapan Akşener'e 15 Temmuz şehidinin ağabeyinden zora sokan soru!