Sokağa çıkma kısıtlaması saat 20.00'de başladı

Son dakika haberi; Türkiye genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, hafta sonu belirli aralıklarda uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması saat 20.00'de başladı. Kısıtlama Türkiye genelinde yarın saat 05.00'e kadar sürecek.

GİRİŞ 29.11.2020 20:01 GÜNCELLEME 29.11.2020 20:52
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde valiliklere gönderilen genelge çerçevesinde korona virüs ile mücadele kapsamında Türkiye genelinde 28, 29 ve 30 Kasım tarihlerinde belirli saatleri kapsayacak olan sokağa çıkma kısıtlaması başladı.

GEÇEN HAFTA SONU BAŞLAMIŞTI

Geçtiğimiz hafta sonu ilki uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının, ikincisi 28 Kasım saat 20.00 itibariyle başladı. Vatandaşlar, yapılan uyarıları dikkate alarak 20.00’dan sonra sokakları boş bırakırken, sadece izni bulunan çalışanlar sokaktaydı. Kısıtlama 29 Kasım saat 10.00’da son bulacak.

Sokağa çıkma kısıtlaması saat 20.00'de başladı

İşte merak edilen tüm detaylar...

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI SAATLERİ

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ikinci bir emre kadar hafta sonları uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması;  

Bu hafta sonu;  28 Kasım Cumartesi günü saat 20:00’den 29 Kasım Pazar günü saat 10:00’a kadar ve 29 Kasım Pazar günü saat 20:00’den 30 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar uygulanacaktır.

Sokağa çıkma kısıtlaması saat 20.00'de başladı

İKİNCİ BİR EMRE KADAR DEVAM EDECEK

Geçen hafta illerimize gönderdiğimiz “Koronavirüs Yeni Tedbirleri” konulu genelgemizde belirtilen  “açık olacak işyeri, işletme ve kurumlar” ile “istisna kapsamında olan kişiler” başlıkları altındaki maddeler, bu  hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasında da aynı şekilde geçerli olacaktır.

65 YAŞ VE ÜSTÜ 10.00-13.00 SAATLERİ ARASINDA ÇIKABİLECEK

Tüm kentlerimizde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız gün içerisinde 10:00 ile 13:00 saatleri, (işyerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma/SGK kaydı vb. belgeyi ibraz eden çalışanlar hariç), arasında çıkabilecekler.

20 yaş altı vatandaşlarımız (01.01.2001 tarihi ve sonrasında doğanlar) ise gün içerisinde 13:00 ile 16:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecekler.

Sokağa çıkma kısıtlaması saat 20.00'de başladı

AVM VE MARKETLER 10.00'DA AÇILACAK

Alışveriş merkezi, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri sadece saat 10:00 ile 20:00 arasında vatandaşlarımıza hizmet verebilecekler.

AÇIK OLACAK DİĞER KURUMLAR

İlaç, tıbbi cihaz, tıbbi maske ve dezenfektan üretimi, nakliyesi ve satışına ilişkin faaliyetleri yürüten iş yerleri, Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri, Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları ile işletmeler (Havalimanları, limanlar, sınır kapıları, gümrükler, karayolları, huzurevleri, yaşlı bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri,

Acil Çağrı Merkezleri, AFAD Birimleri afetle ilgili çalışma yürüten kurum/kuruluşlar, Vefa Sosyal Destek Birimleri, Göç İdaresi, PTT vb.), Doğalgaz, elektrik, petrol sektöründe stratejik olarak faaliyet yürüten büyük tesis ve işletmeler (rafineri ve petrokimya tesisleri ile termik ve doğalgaz çevrim santralleri gibi), Yurt içi ve dışı taşımacılık (ihracat/ithalat/transit geçişler dâhil) ve lojistiğini yapan firmalar,

Sokağa çıkma kısıtlaması saat 20.00'de başladı

Oteller ve konaklama yerleri, Sağlık hizmetlerinin kapasitesini arttırmaya yönelik acil inşaat, donanım vb. faaliyetleri yürüten işletme/firmalar, Hayvan barınakları, hayvan çiftlikleri ve hayvan bakım merkezleri, Üretim ve imalat tesisleri,

Gazete, radyo ve televizyon kuruluşları, gazete basım matbaaları ve gazete dağıtıcıları, Valilikler/Kaymakamlıklar tarafından yerleşim merkezleri için her 50.000 nüfusa bir adet ve il sınırları içinden geçen şehirlerarası karayolu ve varsa otoyol üzerinde her 50 km için bir adet olmak üzere belirlenecek sayıda akaryakıt istasyonu ve lastik tamircisi (Bu madde kapsamında açık olacak akaryakıt istasyonları ile lastik tamircileri kura yöntemi ile belirlenecektir), Sebze/meyve toptancı halleri.

YAZDIR
YORUMLAR 22
 • Piri 1 ay önce Şikayet Et
  Pozitif çıkanlar için elektronik takip cihaz koyun, bazı yurt dişi ülkeler mahkumlar için kulandı gibi her zaman evde kaldıkları surece o cihaz santral bilgi gönderiyor ve böylece emin olursunuz.
  Cevapla
 • Vatan 1 ay önce Şikayet Et
  Daha sıkı denetim olmalı cezalar affedilmemeli tahsilatı bir ay içinde yapılmalı vatandaş ceza almaktan korkmuyor kameralı sistemle caddeler incelenmeli itiraz hakkı olmamalı
  Cevapla
 • sedat 1 ay önce Şikayet Et
  hastalık zatürre yapınca durum ciddileşiyor.evet normalde de grip de zatürre yapabiliyor,lakin bunun kuvveti normal gribe göre 10 kat fazla.bulaş kuvveti de keza aynı.hani diyoruz ya,bu işin rant kısmı,evet o da var hem de tahmin edemeyeceğiniz boyut ve konumlarda,yani uluslararası bi projeden bahsediliyor,yoksa iki üç tane maske atölyesi rantı değil.biri yazmış bu kadar ahmak mıyız diye,evet biz öyle ahmakız ve cahiliz ki, yalnız sadece biz değil,en aşağı 7 milyar insan ahmak bu durumda.durum ciddi mi evet,daha da ciddi bi hastalık var,o da cahillik..
  Cevapla
 • edemir 1 ay önce Şikayet Et
  20:00 ile 5:00 arasinda kim kapida bu yasak ne bana anlamsiz geliyor.
  Cevapla
 • Rica 1 ay önce Şikayet Et
  Virüs Bulaş yerleri Berber - Kuaför - Güzellik Merkezi - çay ocağı - gibi yerleri geçici olarak kapatınız ... Lütfen
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe'den peş peşe 2 transfer!
Son dakika: İstanbul'a kar yağışı uyarısı! Hiç durmadan yağacak göz gözü görmeyecek