Hiç koronavirüs vakası görülmeyen Aliobası köyü nerede hangi ile bağlı nüfusu kaç?

Aliobası köyü nerede ve hangi ile bağlı? Son 10 aydır hiç Korona virüs vakasına rastlanmayan Aliobası köyü tüm ülke tarafından merak edilmeye başlandı. Korona virüs belasından kurtulmak isteyen bir çok vatandaş ise köyden arsa alabilmek için şimdiden girişimlerde bulunmaya başladı. Peki Aliobası köyünün konumu ve bağlı olduğu il...

Hiç koronavirüs vakası görülmeyen Aliobası köyü nerede hangi ile bağlı nüfusu kaç?
Hiç koronavirüs vakası görülmeyen Aliobası köyü nerede hangi ile bağlı nüfusu kaç?
GİRİŞ 10.12.2020 10:21 GÜNCELLEME 10.12.2020 11:01
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Aliobası köyü nerede ve hangi ile bağlı olduğu Türkiye'nin gündemini meşgul eden konuların başında yerini aldı. Özellikle ülkemizde Korona virüs nedeni ile artan vaka sayısı ve ölümlerden sonra Aliobası köyünde son 10 aydır hiç bir vakaya rastlanmadı. 120 haneli ve 600 nüfusu olan köyün muhtarı olan Ramazan Tığ ise bu başarıdan ötürü köye villa yapmak isteyen veya yetiştirdiğimiz organik ürünleri satın almak isteyenlerin sayısının her geçen gün artmaya devam ettiğini, hatta telefonlara yetişemediğini ifade ediyor. Peki Aliobası köyü nerede hangi ile bağlı? 

 

 

ALİOBASI KÖYÜ NEREDE HANGİ İLE BAĞLI?

120 hanesi ile 600 nüfusa sahip Aliobası köyü Bartın'ın Amasra ilçesine bağlı. İlçeye 17 kilometre mesafe de bulunan köyün Göynük adlı mahallesi bulunuyor. 

 

 

ALİOBASI KÖYÜNDE 10 AYDIR VAKAYA RASTLANMADI!

Aliobası köyü muhtari Ramazan Tığ köyün başarısını şu sözlerle açıkladı; 

“10 aydır hiç vaka görülmedi. Bugün itibariyle yine hiç vaka yok, yine bu süreci devam ettiriyoruz. Vatandaşlardan bizleri arayan çok oldu, İzmir’den, İstanbul’dan, Ankara’dan, Çanakkale’den yani çok yerden arayan oldu. Adeta telefonum kilitlendi. Arayanlardan arsa talep eden çok oldu. Boş arsa ve ev istiyorlar. Villa yapmak isteyenler de beni arıyor. Bazıları, ‘bunu nasıl başardınız’ diyorlar, ben de onlara, ‘maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak bunu yaptık’ diyorum. Dışarıdan köyümüze insan almıyoruz. Köyümüzdekileri de acil bir durum olmadığı sürece dışarıya çıkartmayarak, bu süreci atlatacağız. Benim köyümde yaşayan insanlar çok duyarlı davranıyorlar”

YORUMLAR 1
  • vedat 1 yıl önce Şikayet Et
    Helal olsun size ,keşke herkes sizin gibi düşünceli olsa.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Gençlik buluşmasında Cumhurbaşkanını duygulandıran anlar! Benim de kahramanım sizsiniz
Zekeriya Say yazdı: "Hepimiz sokak köpekleriyiz" diyenler, nerdesiniz?