Süleyman Soylu'dan HDP'li vekillere çok ağır sözler: Haysiyetsizler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşma sırasında HDP'lilere ağır ifadelerle yüklendi. Terör örgütü PKK'nın katlettiği sivillerin fotoğrafını gösteren Soylu, "Sizin az buçuk haysiyetiniz olsa siviller için başsağlığı dilersiniz. Haysiyetsizler, haysiyetsizler, haysiyetsizler. Bu çocukların hesabını vereceksiniz" dedi.

GİRİŞ 13.12.2020 01:25 GÜNCELLEME 13.12.2020 12:04
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Genel Kurulu'nda İçişleri Bakanlığı'nın bütçesi görüşülürken yaptığı konuşma sırasında HDP'lilere çok sert sözler sarf etti.Süleyman Soylu, PKK'nın katlettiği sivillerin fotoğraflarını göstererek "Sizin az buçuk haysiyetiniz olsa siviller için başsağlığı dilersiniz. Haysiyetsizler, haysiyetsizler, haysiyetsizler. Bu çocukların hesabını vereceksiniz" diyerek HDP'lilere ağır ifadelerde yüklendi.

 

 

"YENİ PARTİLERDEN PKK'YA NE DEVA OLUR NE DE GELECEK OLUR"

Nereden zuhur ettiği belli olmayan yeni partilerin size yaranma çalışmaları bize sökmez, onlardan PKK'ya ne deva olur ne de gelecek olur. Sizin az buçuk haysiyetiniz olsa şu siviller için bir gün başsağlığı dilerdiniz. Haysiyetsizler, haysiyetsizler, haysiyetsizler. Bu çocukların hesabını vereceksiniz. Bunlar emekçi, işçi, PKK'nın kölesi olmuşsunuz. Kürtlerde Alevilerde bu ülkenin çimentosudur. (Eline çocuk teröristlerin görselini alarak) Çocuk terörist bunlar, bunların kim olduğunu biliyor musunuz, bunlar sizin burada PKK'nın annelerin evlatlarını kaçırıp ellerine silah verdiği çocuklar. 14-15 yaşında bu çocuklar. Yalandan Müslümanlıktan bahsediyorsunuz.

 

 

"PKK KADINLARA TECAVÜZ ETTİ"

PKK terör örgütü köylere gitti kocalarını evlerden çıkardı kadınlara tecavüz etti. Alçaklar. Artık belediyeler devlete çalışıyor. Oh, paralar PKK'ya gitmiyor millete gidiyor oh. Not alın kayyumdan aldığımız belediyelerin hepsi hapis cezası aldı bu da size kapak olsun.

"TERÖRİSTLERE SÜRPRİZİMİZ VAR"

50 yıldır teröristler bu milletin kanını emdiler bunlar da siyasetini yaptılar. Bu kış terör örgütünü mağaralarında yalnız bırakmayacağız, onlara sürprizimiz var, onlara ecel teri döktüreceğiz.

'TIRNAKÇILIĞA ALIŞMIŞSINIZ'

Soylu, Türkiye'deki toplam hırsızlık sayısının günde 285 olduğunu, bu yıl 157'ye düştüğünü ifade ederek, hedefin bu sayıyı 100'e düşürmek olduğunu belirtti. Soylu, bu sözlerine karşı seslerini yükselten HDP sıralarına dönerek siz tırnakçılığa alışmışsınız zaten, milletvekiliniz adamın cebindeki telefonu çalıyor diyerek sert tepki gösterdi.

 

ETİKETLER
Bakan Soylu
YAZDIR
YORUMLAR 23
 • Göktürk 9 ay önce Şikayet Et
  Oh çalınca yerlere yattım gülmekten :DD
  Cevapla
 • ali 9 ay önce Şikayet Et
  Onları mecliste öyle konuşturan sisteme yazıklar olsun,Teröristleri dapda aramaya gerek yok mecliste zaten hepsi.
  Cevapla
 • ZEYNEP E. 9 ay önce Şikayet Et
  süleyman soylu kükredi meclis adeta titredi...
  Cevapla
 • #ohhh! 9 ay önce Şikayet Et
  Oh oh suyundan da Oh oh şuyundan da Oh, oh buyundan da Koy koy ağzına sağlık sayın bkanım
  Cevapla
 • Yolcu 9 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun Sayın Bakanım.Bunların işi gücü CHP gibi masalara vurmak umarım mesaj anlaşılmıştır CHP'de verecek o emekçilerin hesabını yetim kalan çocukların hesabını.Sonuçta herkes ortağının yaptığını onaylar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Meteoroloji 'yön değiştirdi' diyerek uyardı!
Son dakika: 17 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı!