Burnunu yaptırdı, bacaklarından oldu! Genç kadının hayatı karardı...

İstanbul'da yaşanan estetik faciası görenleri hayrete düşürdü. Burun estetiği ameliyatı olan Sevinç Çelik’in hayatı karardı. Estetik ameliyattan sonra kanına mikrop karışan Çelik’in iki bacağı kesilmek zorunda kaldı. Yaşadığı zorlu süreçte küçük kızı da lösemiye yakalanan Çelik, açtığı 1 milyonluk tazminat davasından sonuç bekliyor.

Burnunu yaptırdı, bacaklarından oldu! Genç kadının hayatı karardı...
Burnunu yaptırdı, bacaklarından oldu! Genç kadının hayatı karardı...
GİRİŞ 18.12.2020 10:40 GÜNCELLEME 18.12.2020 10:48
Bu Habere 48 Yorum Yapılmış

İstanbul'da Sevinç Çelik (32) isimli bir genç kadın, bundan 6 yıl önce Maltepe'de bulunan özel bir hastanede burun ameliyatı oldu. 2 saat süren ameliyattan bir gün sonra taburcu olan Çelik'te şiddetli ağrı ve yüksek ateş görüldü. Çelik'in ağrıları giderek arttı. Çelik'in bu ameliyatın ardından yaşadıkları ise film gibi oldu. Ameliyatının ardından yüzünün güleceğini bekleyen Sevinç Çelik önce enfeksiyon nedeniyle bacaklarını kaybetti. Bu süreçte kızı da lösemiye yakalanan genç kadın 6 hakimin değiştiği davada hakkını aramaya devam ediyor.

 

 

AMELİYATTAN SONRA DURUMU KÖTÜLEŞTİ

 

 

Estetik ameliyattan bir hafta sonra kontrol için hastaneye giden Çelik'in alçısı çıkarıldı. Çelik, ameliyatı yapan doktora şikâyetlerini söylese de iddiaya göre doktordan "Bunlar normal, canın çok tatlı senin" karşılığı aldı. Yeniden eve dönen Çelik'in durumu daha da kötüleşti. Kardeşi N. Çelik ablasının durumunu mahkemede, "Zaman geçtikte ateş, ağrı, bulantı ve kusma arttı. Tuvalete dahi gidecek dermanı yoktu; sürükleyerek götürüyorduk" sözleri ile anlattı. Çelik, 19 Mayıs'ta devlet hastanesi acil servisine götürüldü. 

YA HAYATI YA AYAKLARI

Çelik'in durumunun kötü olduğunu gören doktorlar, ameliyattan sonra kanına mikrop karıştığını ve bunun tüm vücuda yayıldığını söyledi. Yoğun bakım ünitesine kaldırılan Çelik'in ayaklarında morarma oluştu. Doktorlar, ailesine "Hastanın durumu kritik. Bacaklarını kesmemiz lazım. Ya hayatı ya ayakları" diyerek ailenin rızasını istedi.

AİLESİ ÇARESİZCE ONAY VERDİ

Aile, çaresizce onay verdi. Haziran'da Çelik'in iki bacağı da diz altından kesildi. Burun estetiği ameliyatı yaptıran Çelik bir ay sonra iki bacağını da kaybederek hastaneden çıktı.

1 MİLYONLUK TAZMİNAT

Estetik ameliyatın yapıldığı hastanenin 'ayıplı hizmet' verdiğini öne süren Çelik, 300 bin TL maddi 700 bin TL manevi tazminat talebi ile dava açtı. Avukat Cesim Parlak dava dilekçesinde, ameliyatı yapan doktorun özen yükümlülüğüne aykırı hareket ettiğini öne sürdü. Hastane adına yapılan savunmalarda ise Çelik'in bacaklarının kesilmesi ile ilgili hastanenin bir kusurunun olmadığı kaydedildi. Dilekçelerde, Çelik'in ameliyattan iki hafta sonra yediği tavuk yemeğinden zehirlendiği, enfeksiyonun da bu nedenle oluştuğu öne sürüldü.

2 BACAĞI DA KESİLDİ

İstanbul Anadolu 3. Tüketici Mahkemesi, davacı tarafın talebi ile bilirkişi raporu hazırlattı. Dosyaya Adli Tıp Kurumu'nun hazırladığı da dahil olmak üzere 5 rapor girdi. Raporlarda, estetik ameliyat ile Çelik'in bacaklarının kesilmesi arasında bir bağ kurulamadığı kaydedildi. Çelik'in avukatları, hazırlanan raporların eksik olduğu, detaylı bir rapor hazırlatılması gerektiğini kaydetti.

Mahkeme, 10 Aralık'ta yapılan 16'ncı duruşmada yeni bir rapor talebinde bulundu. Mahkeme, Çelik'in bacaklarının kesilmesinde hastanenin bir kusurunun olup olmadığının ortaya konulması için Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden rapor alınmasına karar verdi. Son 6 yıllık süreçte 6 hâkimin değiştiği dava dosyasının bir sonraki duruşması ise önümüzdeki nisan ayı sonunda yapılacak.

YAZDIR
YORUMLAR 48
 • İbraam 1 yıl önce Şikayet Et
  Hastanenin yalanınbak.çok gıda zehirlenmesi vakası gördüm. Zehirlenmeden dolayı bacagı kesilen görmedim. Hatta bir örnek İzmir aliağada star rafineri inşaatı 3745 kişi 2018 kıda zehirlenmesi vakası Dizan terden.dolayı Birtane ile bacagı kesilen kimse yok. Kadında I resmen biçmişler. Yalancı beceriksiz herifler utanmazlar bahaneye bak tavuk zehirlenmesi.yanlış teşhis.kanı iltihaplanma yapmıştır yarası iyileşmediyinden.dolayı.detaylı kan testinden kaçmışsınız.yüksek ateş'dendemi anlamadınız.kan iltahaplamasını temizleyen cihazlar var.günlüyü 500 TL civarı.oda işinize gelmemiştir eminim..
  Cevapla
 • Mrd 1 yıl önce Şikayet Et
  avukatlar ne koparırız derdinde, zorla mı ameliyat oldu, kendi sağlığına dikkat etmediyse enfeksiyon kapma dışardan olmadığının garantisi var mi,
  Cevapla
 • Rte 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah sabirlar versin..1 milyon az 2 ayak icin
  Cevapla
 • Mert 1 yıl önce Şikayet Et
  Kur 'an ayeti : ekinizdeki olana şükretmesseniz olanı da elinizden alırım.
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Allahın yarattığı gibi yaşa kendini değiştirme estetik dövme bunlar gavur işi Biz Müslümanlara yakışmaz Geçmiş olsun Kardeşim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türk İHA'larıyla ilgili itiraf: 'Türkiye F-35 programına geri dönebilir' korkusu
Kuruyan Meke Gölü'ne kamyonlarla kar taşınıyor!