Firari Adil Öksüz 15 Temmuz sonrası meğer onlarla kahvaltı yapmış

FETÖ firarisi Adil Öksüz’ün kayınvalidesi olan Hatice Yıldırım konuştu. Adil Öksüz'ün darbe girişiminden 3 gün sonra ailecek kahvaltı yaptığı ortaya çıktı

Firari Adil Öksüz 15 Temmuz sonrası meğer onlarla kahvaltı yapmış
Firari Adil Öksüz 15 Temmuz sonrası meğer onlarla kahvaltı yapmış
GİRİŞ 21.12.2020 12:09 GÜNCELLEME 21.12.2020 12:16
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ’nün yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmalar tüm hızıyla sürüyor. Soruşturma kapsamında firari olarak aranan FETÖ örgütünün sözde Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz’ün kayınvalidesi Hatice Yıldırım’ın yargılanmasında verilen kararda sanık, ‘Silahlı terör örgütü üyeliğinden’ 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırırken ‘anayasayı ihlal’ suçundan ise delil yetersizliğinden beraatine karar verilmişti.

 

 

Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesince hazırlanan 21 sayfalık gerekçeli kararda, iddianame, savcılık mütalaası, tanık beyanları, sanık savunmaları, delillerin değerlendirilmesi, gibi bölümlere yer verildi.

Sanığın 17/25 Aralık sonrası 21 adet hesap açtırdığı tespit edildi
Sanığın Bank Asya hesabına yüklü miktarlarda paralar yatırdığı tespit edildiği belirtilen kararda, “Sanığın Bank Asya’da 17/25 Aralık süreci sonrası 21 adet hesap açtırdığı, hesap bakiyesi ve gelişiminden 2013 yılı Aralık ayında hesabında 0 lira para bulunmakta iken 2014 yılı Ocak ayında hesabında 97 bin 241 lira para bulunduğu, yine 2014 yılı Eylül ayında hesabında 132 bin 67 lira para bulunduğu, özellikle sanığın 30 Ocak 2014 tarihinde katılım hesabı açma adı altında hesabına 94 bin lira para yatırdığı, yine sanığın 15 Eylül 2014 tarihinde hesabına 43 bin 975 bin dolar karşılığı olan 96 bin 806 lira para yatırdığının tespiti edildiği, bunun gibi birçok hesap hareketliliğinin olduğu, yüklü miktarda paralar yatırdığının tespit edildiği, örgüt elebaşısı talimatı ile örgütün finans kaynaklarından olan Bank Asya’ya talimatla para yatırdığı tespit edilmiştir “ ifadelerine yer verildi.

 

 

Firari Adil Öksüz’ü en son görenler onlar oldu
Sanığın gelini Melike Yıldırım’ın soruşturma sırasındaki ifadesinde, “Dosyaya iddianamesi alınan sanığın gelini Melike Yıldırım’ın soruşturmada müdafi huzurunda alınan ifadesinde; Adil Öksüz’ün Ankara’da serbest bırakıldıktan sonra İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na geldiğini, eşi Ali Sami Yıldırım’ın hava alanından Adil Öksüz’ü alarak eve getirdiği, bir süre dinlendikten sonra 18 Temmuz 2016 tarihi itibari ile beraber kahvaltı yaptıklarını, sonrasında, eşinin Adil Öksüz’ün yanına çıkarak ‘bizim Akyazı’ya gitmemiz lazım’ dediğini, kendisine de teklif yapıldığını, saat 01.00 sıraları birlikte Akyazı’ya gittiklerini, gece 03.00 sıralarında kayınvalidesinin evine geldiklerini, eve geldikleri zaman kayınvalidesinin ayakta olduğunu, kayınpederinin de geldiğini ve Adil Öksüz’ün başından geçenleri burada anlattığını, sabah namazını Adil Öksüz’ün kıldırdığını 19 Temmuz 2016 günü sabah saat 10.00 sıralarında kahvaltıya indiklerini, Adil Öksüz’ün dinlenmek için odasına çıktığını, saat 11.00 sıralarında merdivenden ses geldiğini, baktığında Adil Öksüz’ün olduğunu kayın validesi sanığa ‘Ben gidiyorum’ dediğini duyduğunu sanığın ise ‘Güle güle’ dediğini ve bu şekilde Adil Öksüz’ün evden ayrıldığını, bir daha eve dönmediğini ve telefonuna da ulaşılmadığını ifade etti” bilgileri yer aldı.

Neredeyse tüm aile fertleri örgütün gizli haberleşme aracı olan bylock’u kullanıyordu

Sanık hakkında verilen hapis cezasının gerekçeli kararında, “Sanığın sıradan bir örgüt mensubunu gizleyip saklamadığı ya da sadece damadı olan Adil Öksüz’ü gizleyip saklamadığı aksine sanığın eşi Cevat Yıldırım’ın Sakarya 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ifadesinde, Adil Öksüz’ün kendilerine Fetullah Gülen’den bahsettiğini, hocası olduğunu ve onun görüşlerini aktardığını ifade ettiği dikkate alındığında Adil Öksüz’ün Fetullah Gülen’in mollalarından olduğu hususunda sanığın bilgisi olduğu, sanığın kızı olan ve Adil Öksüz’ün eşi Aynur Öksüz’ün darbeden yaklaşık 1 ay önce çocukları ile beraber ABD’ye gittiği, bunun bilinçli bir gidiş olduğu, sanığın kendi beyanına göre; kızı Aynur’un isteği ile Bank Asya’ya para yatırdığı ifade ettiği göz önüne alındığında sanığın örgütten bir haber olmadığı, yine oğlu Ali Sami Yıldırım’ın Adil Öksüz’ün kaçmasına yardımda bulunduğu, nerdeyse tüm aile fertlerinin örgütün gizli haberleşme programı olan bylock programını da kullandığı göz önüne alındığında, sanığın örgüt mensuplarından bir haber olmadığı, aksine örgüt hiyerarşisinde yer aldığı ve bu şekilde darbeden sonra serbest bırakılan darbenin bir numaralı planlayıcısı ce örgütün TSK imamı Namık kod adlı Adil Öksüz’ü evinde saklayarak kaçmasına yardım ettiği, bu eylemin ancak örgüt üyelerince işlenebilecek bir fiil olduğu anlaşılmıştır” ifadeleri yer aldı.

 

 

YORUMLAR 8
 • Şehid 1 yıl önce Şikayet Et
  Katiller sürüsü fetö terör örgütü. Şehid ettiğiniz masumların kanında ve şehidlerle onların yetimlerinin ahında boğulacaksınız İnşallah fetö terör örgütü. Allah hiç bir şeyi unutmaz ve karıştırmaz.
  Cevapla
 • neden? 1 yıl önce Şikayet Et
  bari ayrıntı yazmasaydınız. para yatırmış kimin hesabına? para kime gitmiş ? bankada parası olan hekezi tutukladınız mı ? mesela siyasileri ? yada damat beyleri felan. bankanın resmiyetini yok etmelisiniz sonrada resmi olmayan bakaya para yatıranlar suçludur duyurusu yapmalısınız. hukuk ve adalet bunu gerektirir.. binlerce insanı hiç bir suça karışmasada suçlu ilan ettiniz. maalesef koltuk kavganızda masumlar ceza görüyor. gerçek suçlular ayrı bir kefeye koyulması gerkekirken siz fakir fukarıyıda suçladınız. maalesef. tarih yine tekerrür ediyor. suçlu suça karışmış ile suça karışmayan suçsuzları ayırmak istememenizin sebebi nedir ?
  Cevapla
 • birisi 1 yıl önce Şikayet Et
  onu arayan poliste sıkıntılı o halde.
  Cevapla
 • alp 1 yıl önce Şikayet Et
  Yüce Allahım...siz VATAN HAİNLERİNİ...sürüm sürüm süründürsün...AMİN...
  Cevapla
 • ÖFKELİ 1 yıl önce Şikayet Et
  Korkak Adil, neden kaçıyorsun. Haklı olduğun davada ölmek lazım. sizin derdiniz para kaçırmak.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Paşinyan bir araya geliyor
Erdoğan talimatı verdi! Bakan Bozdağ: Anayasa değişikliği için harekete geçiyoruz