FETÖ’nün yeni planı! 'Çıplak arama' iftirası ile gündem peşindeler

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeleri, sosyal medya hesaplarından Türkiye aleyhine yurtiçinde ve dışında algı oluşturmak amacıyla kara propaganda yapmayı sürdürdüğü belirlendi.

FETÖ’nün yeni planı! 'Çıplak arama' iftirası ile gündem peşindeler
FETÖ’nün yeni planı! 'Çıplak arama' iftirası ile gündem peşindeler
GİRİŞ 21.12.2020 17:29 GÜNCELLEME 21.12.2020 17:29
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Örgütün son olarak HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Gergeroğlu'nun "Polis karakollarında kadın şüphelilere çıplak arama yapıldığı" iddiasını sosyal medyada kara propaganda malzemesi olarak kullandığı ortaya çıktı.

FETÖ’NÜN KARA PROPAGANDA EKİBİNİN İLK GÜNDEM MADDESİ  

Örgütün FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in talimatıyla belirlenen konularda, gerçek dışı bilgilerle sosyal medyada paylaşımlar yaparak Türkiye aleyhine olumsuz algı oluşturmayı hedeflediği ortaya çıkmıştı. Firari FETÖ'cüler Emre Uslu, Cevheri Güven, Adem Yavuz Arslan'ın  da aralarında olduğu çok sayıda örgüt üyesi, sosyal medya hesaplarından yoğun bir şekilde Türkiye’de polis karakollarında çıplak arama yapıldığı algısını oluşturmak için paylaşım yaptığı belirlendi. Terör örgütü üyeleri, Türkiye’de poliste kötü muamele olduğu algısı oluşturmak için bu konuda hem Türkçe hem de yabancı dillerde de paylaşımlar yapıyor.  

FETÖ HESAPLARI GERGERLİOĞLU AÇIKLAMALARINI PAYLAŞIYOR

Firari FETÖ’cü Ekrem Dumanlı'nın da aralarında olduğu çok sayıda örgüt üyesininin,  karakolda çıplak arama iddiasını ortaya atan HDP Milletvekili Gergeroğlu’nun hem bu konuyla ilgili hem de farklı konularda yaptığı açıklamaları  paylaşması dikkat çekti. Örgütün HDP’li Gergerlioğlu paylaşımlarıyla, farklı toplum kesimleri üzerinde de etki oluşturmayı hedefledikleri belirtildi.  

ÖRGÜT SOSYAL MEDYADA KARANLIK PLANLARI UYGULUYOR

Güvenlik uzmanlarının DHA’ya verdiği bilgilere göre, örgüt sosyal medyada sahte hesapları gerçek isimler üzerinden açıyor. İlk aşamada bu sosyal medya hesaplarından gerçek bilgiler paylaşıldığını belirten uzmanlar, güven oluşturduktan ve takipçi sayısını artırıldıktan sonra FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve yakın ekibinin belirlediği konularda yoğun şekilde kara propaganda yaptığını belirtiyorlar.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 8
 • Pelin 3 ay önce Şikayet Et
  Amerika başka bir hikaye bulsa iyi olur, Romeo ve Juliet ya da Hansel ve Gretel yani bu Fethullah hikayeleri artık bize pek inandırıcı gelmiyor, bizi de etkilemiyor. Gerçekler Fethullah hikayelerinde açık ... Bu Fethullah hikayeleri deşifre edildi.
  Cevapla
 • 43 HALİL 07 3 ay önce Şikayet Et
  düşeyeceksin o zaman
  Cevapla
 • KIZILELMA 3 ay önce Şikayet Et
  Hooooooştun it enikleri
  Cevapla
 • emin 3 ay önce Şikayet Et
  Allah fetöcülerin ve dostlarının şerrinden milleti ülkeyi devleti hükümeti korusun. Amin
  Cevapla
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  zamanında hainleri asmazsan sonra mide bulandırmaya başlarlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan: Kırım'ın ilhakını tanımıyoruz
104 emekli amiralin skandal bildirisini savunanların çelişkisi ortaya çıktı