Ekrem İmamoğlu, başkanlık döneminde yaptığı 3 hatayı anlattı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuk olduğu canlı yayında 18 aylık başkanlık döneminde yaptığı en iyi ve en kötü 3 şeyi anlattı. En iyi yaptığı 3 şeyi kreşler, süt dağıtımı ve çalışmalarına başlanan metro hatları olarak sıralayan İmamoğlu, hatalarının olduğunu düşündüğü 3 şeyi ise, deprem konusu, Kovid-19 salgını ve geciken yatırımlar olarak sıraladı.

Ekrem İmamoğlu, başkanlık döneminde yaptığı 3 hatayı anlattı!
Ekrem İmamoğlu, başkanlık döneminde yaptığı 3 hatayı anlattı!
GİRİŞ 30.12.2020 01:10 GÜNCELLEME 30.12.2020 01:10
Bu Habere 79 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haber Global ekranlarında Candaş Tolga Işık'ın sunduğu "Az Önce Konuştum" programına konuk oldu.

Candaş Tolga Işık'ın "18 aylık başkanlık döneminizde yaptığınız iyi ve kötü 3 şeyi anlatır mısınız?" sorusuna yanıt veren İmamoğlu, "Öncelikle, kreş meselesi benim çok heyecan duyduğum, içinde çocukları hayal ettiğim bir süreç. Kreş sayımız neredeyse 30'a yaklaşıyor. Hepsi açık olsa 3 bin 200 çocuk demek. Ne yazık ki Kovid-19 o çocukları bir arada görmemize engel oluyor. Bu anlamda kreş benim heyecanla başlattığım bir proje. Aynı zamanda bu yoksulluğun en üst seviyede yaşandığı bir ortamda bizim 120 bini aşkın çocuğa süt dağıtıyor olmamız çok güzel. Çocukların o süte duyduğu sevgiyi, bize gösterdiği ilgiyi tarif edemem. Üçüncüsü de, tabi ki de metrolar. İstanbul'un metrolarının tümüne başlamış olmamız, kaynak bulmuş olmamız" ifadelerini kullandı.

HATA YAPTIĞI 3 ŞEY

Hatalarının olduğunu düşündüğü 3 şeyi de sıralayan Ekrem İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Ben büyük bir hatamın olmadığını düşünüyorum. Ama geciktiğimiz işler var. Bazı meydanlarla ilgili geciktik mesela. Elimizde bizi ikna edici bir proje yoktu. O meydanlarla ilgili yarışma süreçlerini başlattık. Şimdi onların uygulama projeleri ve ihale süreçleri devam ediyor. Bu tür gecikmeler beni üzüyor.

En çok üzüntü duyduğum, Kovid döneminde, bütün çağrılarımıza rağmen yerel yönetimi, hükümeti olsun, bir arada çalışma konusunda iyi bir sınav verilemedi. Halbuki biz seferberlik duygusuna davet etmiştik.

Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile yaptığımız olgun görüşmeler, depremle ilgili sağlıklı adımlar atmamıza sebep olacak diye umut ediyorum. Bu konuda da bazı hususları dile getirmiştik. Şu anda çok olgun bir süreç başladı. Keşke bu zaman kayıplarını yaşamasaydık. İstanbul 'un en önemli hususlarından birisi zaman kaybı yaşanması. Deprem, su kaybı ve ulaşımla ilgili açılamamış metrolar bunlardan sadece bir kaçı."

 

YAZDIR
YORUMLAR 79
 • Gürbüz 1 yıl önce Şikayet Et
  Üç hataymış. Yok ya. Senin halin basit değil. Pek fena.
  Cevapla
 • Muhammed 1 yıl önce Şikayet Et
  120.000 x5tl : 600.000 tl dağıttın Akşam yemeğine 100.000 tl ödedin fatura büyük şehire.Halk ilk seçimde gereken dersi verecektir.
  Cevapla
 • şahin 1 yıl önce Şikayet Et
  Adamın PROJEDEN ANLADIĞI! SÜT DAĞITTIK KREŞ YAPTIK,METRO İNŞAATLARINI BAŞLATTIK.BUNLAR ZATEN YAPILAN ŞEYLER. PROJE AÇIKLA.MAALESEF BOŞ BİR KAFAYA SAHİP OLDUĞU İÇİN, İSTANBULLUNUN HAYRINA BİR PROJE AÇIKLAYAMAZ.
  Cevapla
 • Türkiye 1 yıl önce Şikayet Et
  Cümleyi yanlış kuruyorsunuz bunlar yapılan şeyler değil zaten hizmet yaptıklarıda yok sadece önceki ak belediyesinin sadece açılışını yapacağı projeyi kendisi yapmış gibi gösteriyor.1.5 senede metro biteceğini sanan ahmaklarda bunlara oy atar, anca heykel diktikleri için bunlar canlanır diye bu saçma zihniyete oy atacak kadar ahmaktırlar
  Cevapla
 • Gürbüz 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah sen ve senin gibilerden bu Ülkeyi korusun. Amin.
  Cevapla
 • Hakikat 1 yıl önce Şikayet Et
  Halkın yaptığı bir hata senin yaptığın üç hataya sebep oldu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye İsrail ilişkilerinde yeni dönem: Anahtar Erdoğan'ın elinde!
Türkiye kara teslim! Onlarca ilin birbiriyle bağlantısı kesildi